Domácí věnovali taktice a přípravě na silného soupeře hodně času, ale výsledek byl žalostný. „Dostali jsme během třinácti sekund dvě branky a brzy prohrávali. První třetina byla strašná, navíc jsme pár chvil před koncem třetiny ještě inkasovali," kroutil hlavou trenér Karviné Josef Štoudek.

Karvinským svitla naděje za stavu 0:2, kdy si vytvořili dvě gólovky, ale proměňování šancí je slabinou týmu, podobně jako u karvinských hokejbalistů.

Nejpovedenější pasáží utkání z domácího pohledu byla prostřední část. „Na to se dalo koukat. Bojovnost, nasazení, to nás zdobilo. Hráče mohu pochválit za aktivní přístup, snažili se, napadali, bohužel koncovka, to je jedna velká mizérie. Vytvořili jsme si dost šancí na to, abychom stav srovnali. Jediný gól je málo, byť z přesilovky, které nám zatím nešly," shrnul druhou periodu Josef Štoudek.

Domácí po první třetině vyměnili gólmany a mladý Pútec spoluhráče podržel. Kryl nebezpečné střely v oslabení, Poruba neskórovala dokonce ani z trestného střílení. Jenže se zakončením jsou domácí na štíru. Jasné loženky neproměňují ani zkušení borci, jako například nová posila Ivan.

„Chtěli jsme to zlomit, hecovali se, ale bohužel. Když dala Poruba čtvrtý gól, už si to zkušeně pohlídala. My prostě nemůžeme soupeři nabídnout třígólový náskok. Trápíme se v ofenzivě, nedáváme góly, takže stav 0:3 je pro nás už téměř neřešitelný. A když dáte podobný náskok takovému soupeři, jako je Poruba, tak už je to úplně jasné," rekapituloval Štoudek, zklamaný z výsledku.

„Samozřejmě že jsem zklamaný, vždyť jsme popáté v řadě prohráli. Navíc nás teď čeká postupový abonent Frýdek-Místek. Tam pojedeme vyloženě s tím, že nemáme co ztratit. Koncentrovat se musíme na další program, kdy se utkáme s hratelnými soupeři. Ale nesmíme už dávat soupeřům takové náskoky, jinak to bude stejně špatné jako loni," upozornil karvinský kouč.

SK Karviná – RT Torax Poruba 2:5 (0:3, 1:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 38. Javín (Ivan, Jaroch), 52. Logunovs (Pobuta, Duriš) – 3. Malý (Kilnar, Chaloupka), 4. Ballner (Šindelář, Chaloupka), 20. Zachara (Kilnar, Chaloupka), 45. Seidler (Ovšák), 59. Zachar (Seidler). Rozhodčí: Rozhodčí: Fiedler – Axman, Novotný. Vyloučení: 7:5. Přesilovky: 1:0. Diváci: 152.

Karviná: Gleich (21. Pútec) – Černín, Duriš, Fišera, Javín, Graca, Deutsch, Guida, Jaroch – Juhász, M. Kasperlík, Vyčesaný – Logunovs, Badžo, Ivan – Křibík, O. Kasperlík, Malík – Chomič, Pobuta, Foltyn. Trenéři: Štoudek a Fryčer.