„V první třetině jsme nehráli dobře, ale pak jsme se zvedli. Zaplaťpánbůh. Ono to není tak, že když k vám přijede soupeř z konce tabulky, že se automaticky počítá s výhrou. Tu je třeba si vybojovat,“ upozornil trenér Havířova Jiří Režnar.

Domácím se určitě nehrálo snadno s vědomím, že od nich každý očekával jasnou výhru. Svou roli ale zvládli, byť opět museli dohánět gólové manko. „Obecně se dá říci, že máme spoustu šancí, ale jen máloco využijeme. To nás pak logicky sráží. Už proti Slavii jsme mohli vyhrát, místo toho pořád koukáme Vsetínu na záda,“ doplnil Režnar.

Jeho svěřenci ztrácejí na osmou příčku, zaručující postup do play off, dva body. Teď jedou do Českých Budějovic. „Není třeba tam jet odevzdaně. Příklad nám dal právě Vsetín, který vyhrál ve Varech. Všude se dá bodovat,“ zakončil kouč AZetu.

AZ Havířov – HC Benátky n. J. 4:2 (0:1, 3:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 24. Gřeš (Pořízek, Drtil), 27. M. Kalus, 28. Luža (M. Kalus, Fronk), 47. Gřeš – 12. Hrníčko (Psota), 25. Bittner (Jan Bednář). Rozhodčí: Přikryl, Koziol – Rožánek, Konvička. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:1. Oslabení: 1:0. Diváci: 1 308.

Havířov: Bláha – Drtil, Krisl, Luža, Dudek, Puzič, R. Havel, Mrowiec – Tomi, L. Bednář, M. Kalus – Fronk, Rác, Maruna – Kanko, Matai, Kotala – Gřeš, Pořízek, Bambula. Trenéři: Režnar a Csabi.