Z plejády prvoligových týmů patří Jihlava pro Havířov k těm nejméně oblíbeným. „Vůbec se nám na ni nedaří, možná i proto jsme sem jeli s obrovským respektem," přiznal Martin Janeček, nově jmenovaný kouč Havířova po odchodu Štefana Mikeše.

Zakřiknutý výkon hostí znamenal po první třetině dvoubrankové vedení Dukly. „Náš vstup do utkání opravdu nebyl dobrý. Nešlo ani o to, že jsme prohrávali, ale moc jsme nebruslili a byli zbytečně zakřiknutí. O přestávce jsme si k tomu něco řekli a od druhé třetiny začali předvádět úplně jiný hokej," přiblížil Janeček.

O dorovnání stavu se postaral Lukáš Anděl, který je v Havířově na hostování právě z Dukly. Nejprve ranou do růžku branky snížil a pak po jeho buly v přesilové hře propálil Petran vše, co mu stálo v cestě.

„Kluci se neskutečně zvedli. Větší aktivitou jsme srovnali, dobruslovali soupeře, přidali na důrazu. Moc mě potěšilo, jakým způsobem se tým v těžkém utkání dostal zase do hry. Jsem na hráče pyšný," přiznal Janeček.

Zlepšený výkon AZetu pokračoval i v posledním dějství, které už branku nenabídlo. I proto, že havířovští hokejisté svědomitě bránili a drželi se taktiky. „Ukázali, jak umí hrát zodpovědně a poctivě z obrany. Toho se musíme dál držet, v této chvíli to potřebujeme ze všeho nejvíc," poukázal Janeček na zlepšený defenzivní výkon.

Nic na tom neměnila ani branka Jihlavských v prodloužení, díky které zůstala výhra na Vysočině. Havířov ale výkonem ukázal, že na spodek tabulky nepatří.

Dukla Jihlava – AZ Havířov 3:2 p (2:0, 0:2, 0:0 – 1:0)

Branky a nahrávky: 12. Čachotský (Skořepa, Říha), 14. Kaláb (Čachotský, Kondratěv), 64. Šidlík (Čachotský) – 24. Anděl (Krisl), 40. Petran (Anděl). Rozhodčí: Hlinka – Votrubec, Ševc. Vyloučení: 7:8, navíc Vlk (trenér Jihlavy) DKU – Kalus (H) 10 min. OT. Využití: 0:1. Diváci: 1354.

Havířov: Šimeček – Lenďák, D. Seman, Bahounek, Krisl, Korím, Petran, Dudek – Kotala, Haas, Maruna – Štumpf, Pechanec, Kalus – Dvořáček, Hlinka, Bednář – Ollender, Anděl, Pořízek – Gřeš. Trenéři: Janeček a Rimmel.