Severočeský soupeř dosud v soutěži sbíral jen porážky. Až do soboty, kdy překvapil borce AZetu. „My jsme ale hráče upozorňovali, že Kadaň sice nemá výsledky, ale že pohrává těsně a jde postupně nahoru. Bohužel se to potvrdilo. Místo, abychom hráli od začátku naplno, dostaneme hloupý gól, jdeme do tří hráčů a dostaneme druhý gól,“ nebyl spokojen s výkonem trenér Havířova Jiří Režnar.

Jeho svěřenci ve druhé třetině zabrali, ale nebyli schopni vyprodukovat druhý gól, takže Kadaň jim znovu odskočila. „Nedaří se nám v obraně. Za poslední čtyři zápasy kromě Českých Budějovic jsme dostali šestnáct gólů, to je moc,“ uznal Režnar.

Stíhací jízda domácích začala až v poslední části, avšak nejprve museli inkasovat na 1:4, aby se pořádně probrali. Pak se dvěma góly dostali zase do zápasu, jenže vyrovnání jim souzeno nebylo a dostali gól do prázdné brány.

„Musíme se vrátit zase ke hře, která nás zdobila v prvních kolech. Musíme hrát disciplinovaně, organizovaně, je potřeba být produktivnější,“ poznamenal Režnar. 

AZ Residomo Havířov – SK Kadaň 3:5 (0:2, 1:1, 2:2)

Branky a nahrávky: 22. Chroboček (Jergl, Matai), 50. Bořuta (Jergl, Gřeš), 55. Pořízek (Jergl, Maruna) – 12. Šťovíček (J. Svoboda, Grebeňuk), 15. Szathmáry (Kůs, Chlouba), 36. Chlouba (Kůs), 41. Klíma (Trefný, Szathmáry), 58. Chlouba (Jánský). Rozhodčí: Fiala, Kašík – Lukš, Gančarčík. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:1. Diváci: 1 130.

Havířov: Bláha (36. Matoušek) – Chroboček, Matai, Staněk, Rutar, Bořuta, Mrowiec – R. Veselý, L. Bednář, Jergl – Maruna, Haas, O. Procházka – Gřeš, Pořízek, Rehuš – Macuh, Cihlář, Bambula. Trenéři: Režnar a Rimmel.