Trenéři před zápasem upozorňovali na formu soupeře, který z devíti listopadových utkání vyhrál hned osm. „Navíc má ve svém středu druhého nejlepšího střelce soutěže Davida Šafránka s patnácti góly," upozornil trenér Havířova Martin Janeček.

Na tuto strunu trenéři před utkáním svým hráčům hráli. „Bylo zapotřebí se naladit na stoprocentní výkon směrem do obrany, protože v posledních zápasech jsme nehráli vůbec špatně, bruslilo nám to, a toho jsme chtěli v Praze využít," přibližoval havířovský kouč.

Poctivá příprava se AZetu vyplatila. Do sestavy se navíc po svalových problémech vrátil Daniel Seman a jeho přítomnost v obraně byla znát. „Snad se nám brzy uzdraví i Jirka Krisl, další osobnost v naší defenzivě. Tím bychom konečně mohli být kompletní, protože útoky už se zdají být stabilizované," dodal Janeček.

Havířované na Slavii vyrukovali s aktivním napadáním už v útočném pásmu. „Byla to taková klasická venkovní taktika, kdy jsme spoléhali na výbušnost našich hráčů a na brejky. Vše bylo podpořeno bezchybným výkonem Marka Laca v bráně," pochvaloval si Janeček.

Havířovu vyšla první dvacetiminutovka, kdy nejprve přežil vyloženou šanci Slavie a pak hned dvakrát udeřil. „Dařily se nám brejky. Z opakovaných střel jsme dávali góly, podobně dobře jsme to sehráli v prostřední třetině, perfektně jsme otáčeli hru a byli nebezpeční. Kluky musím pochválit za důsledné dodržování taktiky," líbila se Janečkovi hra mužstva.

To dalo po dlouhé době čtyři góly venku. „Ani nepamatuji, kdy jsme naposledy tolik gólů venku dali," marně si vybavoval Janeček. Jen pro úplnost: Havířovu se to letos povedlo jenom jednou, a to 15. října v Kladně, a to ještě v prodloužení (4:3). Hráči si nyní ověřili, že jsou schopni dát čtyři góly i tak silnému soupeři, jakým je Slavia. Lepší povzbuzení si nemohli přát.

Čtyři minuty před koncem za stavu 0:4 si vzal Janeček oddechový čas věnovaný výhradně tomu, aby hráčům řekl, že se hraje pro Lacovu nulu. „Marek nás v posledních zápasech neskutečně podržel, tak jsme mu chtěli dopřát, aby si z Prahy odvezl čisté konto. I to se povedlo a můžeme si jen přát, abychom v podobných výkonech pokračovali. Nejlépe hned v sobotu, kdy nás ve svátečním utkání čeká neméně těžká Jihlava," připomněl kouč AZetu Mikulášské utkání s předprogramem. Zápas tentokrát začíná až v 17.30 hodin!

Slavia Praha – AZ Havířov 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 9. Pořízek (Bednář, Kotala), 11. Hlinka (Kanko, Sztefek), 37. Dvořáček (D. Seman, Kalus), 50. Kalus (Kanko). Rozhodčí: Kubičík – Lučan, Potůček. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. Diváci: 552.

Havířov: M. Laco – Petran, L. Doudera, Korím, Chroboček, Lenďák, D. Seman – Kalus, Haas, Dvořáček – Gřeš, Hubáček, Štumpf – Sztefek, Hlinka, Kanko – Pořízek, Bednář, Kotala. Trenéři: Janeček a Rimmel.