Baníkovci před posledním kolem základní části usilovali ještě o pátou příčku, protože hůř než šestí skončit nemohli. To by ale musel Vsetín doma zaváhat s Frýdkem-Místkem, a to se nestalo. Vinou horších vzájemných zápasů se Vsetínem (o dva góly) obsadili Karvinští šestou pozici a ve čtvrtfinále play-off je čekají prostějovští Jestřábi.

Generálku pro další duely s Hanáky zvládli svěřenci trenéra Aleše Flašara na výbornou. Třikrát v průběhu středečního zápasu vedli o tři góly, domácí dvakrát během okamžiku zkorigovali na rozdíl branky. Baník ovládl první třetinu, v pohodě hrající Saliji, Mikšan i Luka zajistili svému mužstvu náskok 3:0.

Jestřábi, na které se v průběhu třetiny z tribun často pískalo, dokázali snížit během poslední minuty na 2:3 a vykřesali ještě naději. Tu živili polovinu prostřední části, ve které měli navrch.

Jenže pak zavelel k útoku olympijský vítěz z Nagana David Moravec a překvapil exhavířovského brankáře Vrbu doklepnutím puku k tyči – 2:4. Karvinští se zase dostali na koně, přidali další gól (Luka) a vydobyli si zpět tříbrankové vedení.

I o to přišli. Prostějov během čtyř minut poslední periody dokázal snížit, jenže vzápětí jej baníkovci uzemnili další dvojicí gólů. „Myslím, že to dnes byl z naší strany povedený zápas. Měli jsme tam sice občasné výpadky, ale jinak mužstvo směřovalo od začátku do konce za vítězstvím. Je vidět, že v kabině je poslední měsíc pohoda, a ta se přenáší i do hry. Jestli jsem rád, že si v play-off zahrajeme zase s Prostějovem? A víte, že jo? Je to lepší než hrát proti Porubě, která nám vůbec nesedí, hraje takový uspávací hokej, kdežto Prostějov chce opravdu hrát. Dneska mu to nevyšlo, ale za týden proti nám určitě nastoupí úplně s novým elánem. Musíme se dobře připravit," varuje trenér Aleš Flašar.

Jestřábi Prostějov – Baník Karviná 4:7 (2:3, 0:2, 2:2)

Branky a nahrávky: 20. Jedlička (Ševčík), 20. Novák (Berčák, Zezula), 47. Šebek (Jedliška), 51. Jedlička (Ševčík, Šebek) – 5. Saliji (Samiec, Ivan), 12. Mikšan (Ivan, Luka), 14. Luka (Mikšan), 35. Moravec (Ivan), 37. Luka (Mikšan, Moravec), 52. Mikšan (Ivan), 56. Samiec (Saliji). Rozhodčí: Obadal. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:1. Oslabení: 0:0.

Karviná: Iláš (Smolka) – Javín, Kowalczyk, P. Flašar, Zajac, Vnenk, Sznapka – Moravec, Luka, Badžo – Ivan, Mikšan, Rosůlek – Samiec, Blatoň, Saliji – Nystedt, Miczek, Zuber.