V Prostějově měli zápas slibně rozehraný, vedli 2:0, ale špatný začátek poslední třetiny je o náskok připravil a Hanáci dokonali v prodloužení obrat.

„Nezachytili jsme začátek, soupeř byl aktivní, naštěstí jsme jeho tlak ustáli a pak začali mít sami navrch,“ přibližoval trenér AZetu Martin Janeček.

Herní převaha jeho týmu vyústila v branky Hudečka a Pořízka, jenže Jestřábi v úvodu třetí části srovnali. „Zase slabší začátek, tentokrát třetí třetiny. Inkasovali jsme na 1:2 a pak v přesilovce soupeře znovu,“ komentoval Janeček rychlé vyrovnání.

Není to poprvé, co AZ v klíčové chvíli inkasuje při početná výhodě soupeře. „Ale pozor, jsme druhý nejlepší tým v oslabení,“ upozornil kouč Havířova.

Jenže podobně jako nedávno na Slavii začal Havířov ztrácet zápas i v Prostějově. Dopomohli k tomu i havířovští fandové, kteří pozdravili své protějšky na tribunách odpálenými dělbuchy, z nichž se některé dostaly ze sektoru hostů i na led. „V té době jsme začali mít převahu a tohle nás trochu zbrzdilo,“ připustil Janeček.

Těžkooděnci nakonec sektor hostů vyklidili úplně a pokračovalo se už bez havířovských fanoušků.

Jejich miláčci se na ledě snažili, ale z poměrně dobře zvládnuté koncovky už nevytěžili nic. Ani jednu ze čtyř šancí nevyužili a jak už to tak bývá, pravidlo „nedáš – dostaneš“ platí i v hokeji. V prodloužení uspěli domácí po závaru a brali bonusový bod navíc.

„Potřebovali bychom se už chytit nějakou sérií, snad se během repre pauzy dáme dohromady,“ zadoufal Janeček.

Jestřábi Prostějov – AZ Residomo Havířov 3:2 p (0:0, 0:2, 2:0 – 1:0)

Branky a nahrávky: 41. Nouza (Divíšek, D. Kolář), 43. Nouza (Divíšek, Rudovský), 63. L. Luňák (Nouza, M. Drtina) – 26. Hudeček (Kanko, R. Havel), 39. Pořízek (Kurovský, Urbanec). Rozhodčí: Dědek, Koziol – Lukš, Gančarčík. Vyloučení: 3:4 + Havel (H) 10 min. OT. Využití: 1:0. Diváci: 1 842.

Havířov: Bláha – R. Havel, Krisl, Dudek, Puzič, Drtil, Urbanec – Kanko, Maruna, M. Kalus – Rác, Hudeček, Sikora – Matai, Kotala, Pořízek – Fronk, Gřeš, Kurovský. Trenéři: Janeček a Csabi.