České hráčky do 18 let na něm ve čtvrtfinále nestačily na Finky a v boji o šesté místo podlehly bez tří opor základní sestavy 0:1 i Švédkám. „Nebyl to úspěch, ale ani neúspěch. Páté místo by sice bylo lepší než to šesté, ale i tak si myslím, že to není špatné,“ uvedla sedmnáctiletá hokejistka Patricie Škorpíková z Karviné, která na turnaji startovala společně s další karvinskou hráčkou Eliškou Vaněčkovou.

Co vám chybělo k boji o medaile?

Ve čtvrtfinále jsme na Finky neměly. Byly ve všem napřed, nám navíc onemocněly nějaké hráčky a byly jsme oslabené. Švédky jsme však porazit mohly. Jenže když nedáme gól, tak nemůžeme vyhrát.

Vy jste si na turnaji připsala dvě asistence. S vašimi výkony jste spokojená?

Jak se říká, vždy to může být lepší. Škoda, že mi tam nepadl i nějaký gól, který by týmu pomohl.

Na mistrovství světa juniorek jste startovala podruhé. Byl to pro vás velký rozdíl?

To teda byl. Předminulý rok v Rusku jsem totiž hrála s o dost staršími hráčkami a nedostala jsem tolik prostoru. Teď jsem ho měla výrazně více a byl to velký rozdíl. Hrálo se mi dobře.

Jak se změnila vaše role?

Hodně. Trenéři na mě více spoléhali, hrála jsem hodně v elitních lajnách. To zároveň vyvíjelo tlak, pod kterým se mi hrálo lépe, a který mě hnal dopředu.

Byla kvalita turnaje hodně vysoká?

S Finkami hrajeme celou sezonu a věděly jsme, co od nich můžeme čekat. Švédky už jsme taky měly načtené, ve skupině jsme je porazily. Slovenky sice byly na turnaji poprvé, ale nějak jsme počítaly s tím, že je zvládneme. Úroveň turnaje byla vysoká.

Jak Slováci zvládli organizaci šampionátu?

Moc dobré to nebylo, s organizací nebyl spokojený skoro nikdo. Hrálo se totiž v Ružinově, na ne moc dobrém stadionu, kde byl navíc omezený počet diváků. Nebylo to moc domyšlené.

Co vám po turnaji řekli trenéři?

Byli zklamaní, že jsme neskončily páté a zase jsme byly šesté. Ale na druhou stranu byli spokojení, že jsme hrály jako jedna parta a jako jeden tým.

Další metou je reprezentace žen. Věříte si na ni?

Zatím jsem byla mezi náhradníky. Uvidíme, jak se to vyvine.

Zároveň jste oporou týmu karvinských žen. Věříte, že letos můžete sesadit Příbram a zaútočit na titul?

Prozatím to vypadá tak, že budeme hrát zase finále s Příbramí. Uvidíme, jak to nakonec dopadne, ale určitě to bude zase těžké.

Hokejové zkušenosti sbíráte i mezi chlapci. Je to oproti ženám velký rozdíl?

To ano. Ale jsou rozumní a nehrají proti mně tak, aby mi ublížili. Všechno je to rychlejší a hodně mi to pomáhá v dalším herním vývoji.