Loni byla Karviná druhá a minimálně do finále se chce dostat i v letošním ročníku. „Cíle máme zase nejvyšší, ale vše ukáže až průběh sezony,“ říká trenér Karviné Josef Štoudek. „Chceme si zahrát o zlato,“ dodal.

Karvinské hráčky do sezony vstoupily sérií domácích zápasů a je důležité, že v nich sbírají body. „Je dobře, že se nám vstup povedl. Chceme využít domácího prostředí, než abychom pak někde honili body,“ řekl Štoudek.

Karvinské béčko si poradilo s Havířovem.
Dobrý výkon Indiánům nestačil, derby ovládlo béčko Karviné

Favoritem na zisk titulu je obhájce vítězství z Příbrami (bývalá Slavia). „Je to v podstatě reprezentační výběr, mají dobrý tým,“ uznává karvinský kouč, který však ví, že jeho svěřenkyně čekají náročné bitvy i s ostatními družstvy. „Kladno je hodně ambiciózní, Litvínov zase zkušený,“ poukázal Štoudek na sílu soupeřek.

V Karviné se během léta kádr v podstatě nezměnil. Opustilo ho jen pár hráček, další se zase vrátily po mateřské dovolené. „Máme to dobře nastartované, tak snad v tom budeme i pokračovat,“ dívá se už dopředu trenér karvinského týmu Štoudek.

Spolupráce s Karlem Gottem byla pro Jiřího Krušinu z Krnova splněný dětský sen. Doprovázel ho dvanáct let na cestách jako novinář a fotograf.
Seriál Deníku: Karel Gott očima novináře Jiřího Krušiny
Mistři. Zleva stojí předseda klubu Adolf Cienciala, manažer Dalibor Klimša, Tomáš Wykret, Patrik Krywult, Kamil Kučera, sedí Michal Mička, trenér Libor Jakša, Martin Czakan.
Havířovští vzpěrači získali čtrnáctý titul mistrů republiky