Karviňanky cestovaly na závěrečný turnaj čtyř nejlepších do Přerova s vidinou zlatého hattricku. „Moc dobře jsme si ale byli vědomi síly Slavie. Ta sestavila nadstandardní tým, to jsem tvrdil už na začátku sezony," poznamenal trenér karvinských děvčat Josef Štoudek.

Nicméně závěrečný turnaj Final four skýtal výhodu pouze jediného rozhodujícího zápasu a v něm se mohlo přihodit cokoliv.
Semifinálové bitvy obou českých top týmů proti outsiderům se staly očekávanou záležitostí favoritů. Slavia smetla Litvínov 9:0, Karviná zase Brno 14:1.

V rozhodující bitvě o zlato Karviňanky prohrály, ale půlku zápasu byl vyrovnaný stav. „Myslím, že ten zápas se musel líbit. Byla to skvělá propagace ženského hokeje, fanoušci to ocenili," všiml si trenér Štoudek, jenž finálový duel označil za souboj prvních útoků. „Slavia postavila to nejlepší, my také. Bohužel jsme vždy inkasovali na začátku a na konci třetin, to nebylo vůbec vhodné. Hned v nástupu do druhé části jsme dostali gól, ale pořád to bylo vyrovnané. Pak jsme srovnali, jenže zase inkasovali. Bohužel jsme dostali třetí gól pár sekund před koncem třetiny," zalitoval Štoudek.

Hokejistky Karviné vybojovaly na závěrečném Final four stříbrné medaile.

Ale i se stavem 3:1 se pořád dalo něco dělat. Kdyby hned na začátku třetí periody neinkasovaly karvinské hráčky znovu. „To už se pak těžko dostáváte do zápasu. Ale zkusili jsme to, dali gól, ten nám ale nebyl uznán. Ještě to mohlo být hratelné," uvažoval Štoudek, který sportovně uznal, že Slavia si letos vyhrát asi zasloužila víc. „Samozřejmě jsme chtěli uspět, ale v konfrontaci se Slavií jsme letos tahali za kratší konec," připustil s ohledem na vzájemnou bilanci v „základní části."

Karviná ale nemusí smutnit. Velkému favoritovi, jenž má v týmu spoustu reprezentantek, vzdorovala a dokázala ho potrápit. „Nebyl to takový velký rozdíl, jak napovídá výsledek. Partie se hrála vyrovnanější, určitě jsme nebyli o tolik horší. Ale je fakt, že jsme neměli takovou střeleckou potenci, jakou má Slavia ve svých reprezentantkách. Navíc proti nám jim do branky spadly i nemožné věci," povzdechl si Štoudek. Po dvou zlatých medailích si tak karvinské hokejistky pověsí na krk stříbro.

„Když už jednou přičichnete k mistrovskému titulu, tak je pro vás druhé místo zklamáním. Jsme naštvaní, chtěli jsme získat titul. Ale i to stříbro nakonec historie zhodnotí. Určitě se nemáme za co stydět," míní kouč Karviné.

VÝSLEDKY
Semifinále
SK Karviná – Cherokees Brno 14:1 (6:1, 3:0, 5:0)
Branky a nahrávky: 8. Hymlárová (Zíková), 8. Kaplanová (Přibylová), 11. Zíková, 14. Zíková, 18. Přibylová (Gápová), 20. Hymlárová (Lerchová), 22. Zíková (Hymlárová, Lerchová), 34. Kovářová (Gápová, Kaplanová), 37. Gápová (Přibylová, Kaplanová), 41. Kaplanová (Gápová, Hudečková), 45. Vozdecká (Sadilková), 55. Kaplanová (Gápová), 58. Kaplanová (Gápová, Přibylová), 60. Gápová (Hymlárová, Zíková) – 1. Mazánková (Svatošová).

Slavia Praha – Verva Litvínov 9:0 (2:0, 3:0, 4:0)

O 3. místo:
Verva Litvínov – Cherokees Brno 13:3 (3:1, 5:1, 5:1)

Finále:
Slavia Praha – SK Karviná 6:1 (0:0, 3:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 21. Patočková (Vanišová), 35. Lédlová (Patočková), 40. Vanišová, 42. Patočková (Vanišová), 54. Lédlová (Jůzková), 54. Patočková (Lásková) – 31. Kaplanová (Přibylová).

Karviná: Škodová. Dvořáková – Kovářová, Hudečková, Walicová, Výtisková, Vozdecká, Gápová – Přibylová, Kaplanová, Sadilková – Kosellková, Kytková, Němcová – Zíková, Lerchová, Hymlárová. Trenér: Josef Štoudek.