Hráči AZetu cestovali na Hanou s vědomím, že tři body jim zajistí posun na šestou pozici, která by znamenala „odfrknutí si" před náročným play-off. Samozřejmě za předpokladu, že ve středečním posledním kole základní části se na šestém místě udrží.

To se ale nepovedlo. Vyrovnaný zápas v Prostějově rozhodli v poslední pětiminutovce ve svůj prospěch domácí Jestřábi a na úkor Havířova si zajistili přímé čtvrtfinále. Havířov čekají už v pátek a sobotu první duely předkola.

Utkání měli přitom rozehrané výtečně. „Byl tam brejk, rychle jsme šli do vedení. Škoda, že jsme ho nenavýšili, tady byla šance Prostějov rozhodit. Ale nutno uznat, že jsme nehráli zase tak dobře. To ale ani soupeř. Oboustranně to bylo takové neslané nemastné," přibližoval zápas jeden z havířovských trenérů Martin Janeček.

Početná divácká kulisa hnala Prostějov k vyrovnání, čehož se domácí dočkali ve 25. minutě. „Srovnali a zase to bylo otevřené. Celkově mi přišlo, že soupeř chtěl víc než my. Měl nějakou fazonu, pár vyhraných zápasů v řadě, asi se snažili víc," přemítal Janeček.

Vyrovnaný duel zlomili Jestřábi na svou stranu v poslední části, kdy exhavířovský Šlahař zaznamenal vítězný gól na 2:1. „Poslední gól v naší síti už nic neřešil, to jsme už otevřeli hru ve snaze srovnat. Porážka bohužel znamená, že si přímé čtvrtfinále nezahrajeme, co se dá dělat. Bereme to jako fakt a musíme se rychle připravit na předkolo, protože času moc není. Vlastně není žádný," poukázal Janeček na brzký start vyřazovacích bojů.

Proto také není jisté, jaká sestava vůbec ve středu v závěrečném utkání základní části proti Jihlavě vyjede na led. „Možná pošetříme nejvytěžovanější hráče nebo ty, kdo trochu laborují s problémy. Uvidíme, každopádně musíme být připraveni na pátek a sobotu," uzavřel Martin Janeček.

Jestřábi Prostějov – AZ Havířov 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 25. Venkrbec (Drtina), 54. Šlahař (Drtina), 59. Luňák (Venkrbec, Novák) – 1. Mazanec (Meidl, Kanko). Rozhodčí: P. Mikula – Měkýš, Reich. Vyloučení: 4:3, navíc Korím (H) 5+DKU. Bez využití. Diváci: 2589.

Havířov: Laco – Krisl, Lenďák, Bahounek, Mazanec, Doudera, Korím, Graca, Chroboček – Maliník, Pechanec, Štumpf – Kotala, Meidl, Kanko – Sztefek, Sedláček, Kalus – Bednář, Hudeček, Matějek. Trenéři: Mikeš a Janeček.