Potřetí v řadě (celkově v sezoně už popáté) také strávili na ledě více než šedesát minut čistého času. Tentokrát rozhodl minutu a něco před koncem prodloužení Jakub Matai. Bonusový bod přijde mužstvu vhod.

„Aby ne. Pořád sestavu točíme, včera jsme s Martinem Janečkem ještě ani nevěděli, v jaké vlastně budeme hrát. Máme řadu nemocných a zraněných hráčů. I proto si dnes kluci zaslouží absolutorium,“ uznal Vojtěch Csabi, Janečkův asistent na havířovské střídačce.

Domácí borci proti houževnatému soupeři skutečně dřeli nadoraz. A možná i proto se štěstí, které neměli doma proti Karlovým Varům, tentokrát k hráčům otočilo čelem.

Havířov (v tmavém) zdolal doma Litoměřice.Zdroj: Jozef Pintér

Havířov byl důraznější, agresivnější a konečně se vyvaroval zbytečných faulů. Domácí šli od začátku po výhře, tlačili se před bránu litoměřického Michajlova, který jim pochytal řadu střel.

Havířov měl blíže vítězství už v normální hrací době, ale protože na Drtilův gól z přesilovky odpověděl J. Veselý taktéž v přesilovce, a další branka už nepadla, musel až v prodloužení rozhodnout Matai.

Už v pondělí od 18 hodin čeká AZ na domácím ledě podobně důležitá bitva s pražskou Slavií. Bylo by dobré mužstvo adekvátně podpořit patřičnou návštěvou. V případě tříbodové výhry se AZ může na Slavii v tabulce dotáhnout.

AZ Havířov – Stadion Litoměřice 2:1 p (0:0, 1:1, 0:0 – 1:0)

Branky a nahrávky: 28. Drtil (Matai, Fronk), 64. Matai (Sikora, Krisl) – 32. J. Veselý (Pavlas, Kusý). Rozhodčí: Kašík, Čech – Adamec, Poruba. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1. Diváci: 1 638.

Havířov: Bláha – Krisl, Drtil, Postnikov, Dudek, Chroboček, R. Havel – Kotala, Matai, Sikora – P. Beránek, Rác, M. Kalus – Pořízek, L. Bednář, Fronk – Cihlář, Baláž, Gřeš. Trenéři: Janeček a Csabi.