Zahájí ji středečním utkání proti Šumperku (od 18 hodin). Pro mladý tým, který se tvořil doslova za pochodu, to bude těžká zkouška.

„Je to jeden z favoritů soutěže,“ uvědomuje si kouč Darek Stránský, jenž loni působil v trenérském štábu extraligového Litvínova.

Změna na trenérské lavičce však není jedinou novinkou, která se v Orlové přes léto udála. V kabině se sešel zcela nový tým, který se postupně sehrával a poznával.

Orlovští fandové se těší na druhou ligu.Zdroj: Ivo Dudek

„Neodehráli jsme tolik přípravných zápasů, potřebovali jsme totiž pořádně trénovat,“ upozornil Stránský. Orli se zúčastnili turnaje v Opavě, kde porazili domácí Slezan, celkově v přípravě sehráli sedm zápasů, z nichž čtyři vyhráli.

Vítězná generálka

V generálce na ligu porazili 6:3 sousední Karvinou. „Výsledky nebyly špatné, ale herně je tam ještě spousta místa pro zlepšení,“ uvědomuje si Stránský, který upozorňuje na mladou a nezkušenou obranu.

„Tady máme trochu slabinu, ale pracujeme na příchodu velmi kvalitního obránce. Taky k nám budou chodit kluci z Poruby,“ dodal.

Florbalisté Petrovic posílili a mají ambice prorazit.
Florbalisté Petrovic mají ambice

Naopak ofenziva by měla naopak silnou orlovskou stránkou. Tým má řadu mladých výborných bruslařů a bude spoléhat na rychlé protiútoky. Dobře se jeví i noví brankáři. „Pokud nebudeme mít k dispozici Kubáně z Poruby, tak jedničkou bude Svoboda. Výborné výkony však podávají i Ovčaří s Křehlíkem,“ chválí trenér Orlů.

Klubu se povedlo získat i tři posily z Ruska, útočníky Sergeje Goleva, Arslana Achmeťjanova a Maxima Bostanžjeva. „Vypadají dobře. Budou bojovat o to, aby se tady ukázali a třeba se i dostali do vyšší soutěže,“ řekl Stránský. V orlovské kabině tak zní i cizí řeč. „Snažím se oprášit mou třicet let starou ruštinu,“ směje se kouč Orlové.

Petr Sobol

Havířovští hokejisté (v modrém) odstartovali novou sezonu vítězně. Otočili výsledek s Litoměřicemi.
Parádní obrat, Havířov odstartoval výhrou
Na gymnáziu v Českém Těšíně se ve středu poklepal základní kámen stavby nové tělocvičny, kterou zaplatí Moravskoslezský kraj.
Gymnázium bude mít novou tělocvičnu