A také zajímavý zápas. Domácí do něj vpochodovali s hrajícím prezidentem Davidem Moravcem, který ještě zdaleka nemá uzdravený prst na ruce. „David do toho šel i přes bolest a jeho účast na ledě byla rozhodně znát. Šel ostatním příkladem," chválil svého klíčového muže trenér Baníku Aleš Flašar.

Výjimečnost derby utkání přilákala do ochozů karvinského zimáku spoustu příznivců, ale tolik jako loni při premiéře jich rozhodně nebylo. Borci AZetu si s sebou přivezli početnou enklávu svých fanoušků, takže utkání okamžitě získalo na atraktivitě i v hledišti.

Obě družiny předváděly pohledný hokej, z domácí strany hodně bojovný, okořeněný o nesmírnou obětavost všech hráčů. Kvality Havířova se projevily naplno v prostřední třetině, kdy měli svěřenci Tomáše Potěšila většinu času navrch. Jenže domácí předváděli rovněž strhující podívanou! Akce střídala akci, gólmani se překonávali. Baníkovce významně podržel brankář Iláš.

„Celkově jsme viděli slušnou úroveň, ale v klíčových okamžicích hráli domácí tak, jak jsme měli hrát my. S výkonem hráčů proto nejsem moc spokojen. Mančaft má na to, aby předváděl jinou hru," poznamenal po utkání kouč hostů Tomáš Potěšil.

Tomu vadilo, že jeho svěřenci nepřistoupili k utkání od začátku naplno. „Neříkám, že nebojovali, ale takové zápasy zkrátka musíme hrát jinak. Hráči nedali do hry maxium hned od začátku a pak už to obvykle nejde. Těžko naskakujete do rozjetého vlaku," poznamenal.

Protože třetí část nepřinesla rozuzlení, muselo rozhodnout prodloužení. To měli rozjeté skvěle hosté z Havířova, kteří si aktivitou vynutili přesilovku. Jenže domácí vzápětí předvedli, jak z nevýhody udělat výhodu. Oslabení ustáli s přehledem a naopak sami si dobrým pohybem vynutili vyloučení Sztefka, jenž v přemíře snahy fauloval. To se ukázalo jako osudné, v čase 64:19 trefil Kowalczykem vystřelený puk Pavliše a ten se podepsal pod všechny branky Karviné.

Baníkovského trenéra Aleše Flašara potěšil zlepšený výkon oproti zápasu v Porubě. „Abych byl upřímný, bál jsem se spíš ostudy, ale hráči do toho šli naplno a předvedli fantastický výkon, maximálně obětavý a bojovný. Asi nám pomohlo, že se dnes jednalo o derby a to hráči vnímají přece jen jinak. Oproti Přerovu nebo té Porubě se to nedá vůbec srovnávat. Připravili se skvěle," byl po utkání spokojen Flašar.

Baník Karviná – AZ Havířov 3:2 p (1:0, 1:2, 0:0 – 1:0)

Branky a nahrávky: 20. Zajac (Pavliš, Badžo), 33. Pavliš, 65. Pavliš (Kowalczyk, Mikšan) – 28. Kolařík (Krisl), 35. Krisl (Kolařík, Hegegy). Rozhodčí: Škach – Bojda, Mikler. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:1. Diváci: 1500.

Karviná: Iláš – Javín, Sznapka, Kowalczyk, Krajíček, Vnenk, Zajac, Krause – Moravec, Mikšan, Samiec – Pavliš, Contratto, Miczek – Blatoň, Řezáč, Rosůlek – Badžo, Mareček, Číhal. Trenér: Aleš Flašar.

Havířov: L. Daneček – Prokop, Vydra, Krisl, Hegegy, Rimmel, Zientek, Hartmann, Graca – J. Daneček, Najdek, Maruna – Pechanec, Klimša, Kolařík – Stránský, Sztefek, Haas – Pavlas, Kopún, Matějek. Trenér: Tomáš Potěšil.