Z posledního vzájemného střetu ve Frýdku vytěžili borci AZetu alespoň bod za porážku v prodloužení a také ve středu večer zahájili velmi dobře a čekalo se, že se opět chytí. Nestalo se.

„Je to paradox, ale měli jsme to rozjeté opravdu slušně. Vynutili jsme si tlak, cpali se do brány, ale jednoduše nejsme schopni skórovat. Frýdek nám dal lekci z produktivity, první gól dal asi ze své druhé pořádné šance. Ale o tom to je. My netrefujeme před prázdnou nebo skoro odkrytou bránou, zatímco soupeři nás trestají skoro ze všeho. Pak se nemůžeme divit, že jsme tam, kde jsme," pokrčil rameny trenér AZetu Martin Janeček.

Potíž byla podle něj v bránění soupeřových útočníků. „Na utkání jsme se připravovali svědomitě. Sám jsem si pouštěl v rámci přípravy video z prvního vzájemného utkání, které jsme prohráli 1:2, a tam jsme nedělali takové chyby v defenzivě. Objektivně musíme přiznat, poslední dobou docela hoříme v obraně. Máme v předbrankovém prostoru nepokryté chlapy, a to je trestuhodné," podotkl Janeček.

A paradoxem rovněž je, že první gól Frýdku zaznamenal Antonín Pechanec, který je ve Frýdku výměnou za Petra Kanka na hostování do konce sezony. „Nebylo to jen o Tondovi, celá ta řada Frýdku (Růžička, Pechanec, Hrňa) hrála výborně, hlavně Erik Hrňa, což je pan hráč," uznal Janeček.

Havířov nic nebalil a vyvíjel enormní snahu s výsledkem něco dělat. „Bruslili jsme výborně. Hráčům nemohu vytýkat ani jednu chybějící kapku bojovnosti, osobní odvahy či důrazu. Nikdo nic nevypustil, ale jednoduše nestřílíme góly a to rozhoduje. Tolik zahozených tutovek se jen tak nevidí. Frýdek hrál ukázněně, vyškolil nás a je to pro nás tvrdá facka. Musíme se sebrat, protože se zase dostáváme do velmi nepříjemné situace," burcuje Janeček před poslední sérii letošních zápasů, kterou AZ odstartuje v sobotu na ledě neoblíbeného Ústí nad Labem. Po Vánocích pak přijde na řadu hanácké duo Přerov (doma) a Prostějov (venku).

AZ Havířov – HC Frýdek-Místek 3:6 (1:2, 1:1, 1:3)

Branky a nahrávky: 19. Gřeš (Krisl, Hubáček), 27. Maruna (Kanko), 60. Kotala (Hlinka, Holomek) – 9. Pechanec (Marek Růžička, Hrňa), 18. Cienciala (Klimša, M. Kovařčík), 23. Marek Růžička (Pechanec, Hrňa), 45. O. Kovařčík (Cienciala, M. Kovařčík), 51. Cienciala (M. Kovařčík, M. Jáchym), 53. Hrňa (Pechanec, Marek Růžička). Rozhodčí: Šír, Kašík – Barteček, Ganger Vyloučení: 6:4, navíc Růžička (F-M) 10 min. OT. Využití: 1:1. Diváci: 2 178.

Havířov: M. Laco – Holomek, Petran, Krisl, Chroboček, Rašner, D. Seman, Lenďák – Kalus, Haas, Dvořáček – Gřeš, Hubáček, Štumpf – Maruna, Hlinka, Kanko – Pořízek, Bednář, Kotala. Trenéři: Janeček a Rimmel.