„Jsme moc rádi, že jsme po dvou porážkách zabrali. S Opavou je to vždycky těžké a bylo nám už předem jasné, že to bude hlavně o dobývaní branky. Náš výkon nebyl ideální, ale za ty tři body jsem rád,“ řekl pro klubový web trenér AZ Havířov Jiří Raszka, jehož mužstvo vévodí tabulce soutěže se čtrnáctibodovým náskokem před druhým Vyškovem.

Zdroj: Jan Pitřík

„Dali jsme gól na 2:0 a to nás paradoxně zlomilo. Z vlastní zkušenosti vím, že se v takové situaci člověk toho zápasu lekne, najednou cítí, že může vyhrát. Začali jsme ztrácet sílu. Od poloviny zápasu jsme byli pod velkým tlakem, nestíhali jsme ve vlastní třetině a branka na 2:1 nakopla soupeře,“ vykládal kouč Slezanu Opava Pavel Zdráhal.

Zdroj: Jan Pitřík

„Před třetí třetinou jsme věděli, že musíme hrát krátce a jednoduše, stejně nás ale soupeř přebruslil a dal tři branky. Sestavu jsme stáhli na tři lajny a hra se znovu z naší strany zvedla. Nutno říct, že si Havířov asi zasloužil vyhrát. Nicméně Marek (Slíž) v brance nás znovu podržel a mrzí mě, že jsme alespoň bod nezískali,“ uzavřel trenér Opavy Pavel Zdráhal.

Zdroj: Jan Pitřík

21. kolo II. ligy (středa 6. 12. 2023):

Slezan Opava – AZ Havířov 3:4 (1:0, 1:1, 1:3)

Branky a nahrávky: 9. Vašenka (Vojtovič), 24. Káňa (Stuchlík, Rousek), 58. Brada (Štěpánek, Rousek) – 34. Spratek (Kunc, Bednář), 43. Ćmiel (Apolenář), 45. Apolenář (Valenta), 54. Franek (Ševčík). Rozhodčí: Hranoš - Rychlý, Vengřín. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:1. Diváci: 263.

HC Slezan Opava: Slíž – Šindelář, Backa, Ervasti, Štěpánek, Jak. Ludvík, Thiel, Lehotský – Káňa, Stuchlík, Rousek – Hradil, Brada, Hendrych – Vašenka, Beránek, Vojtovič – Krupa, Štindl, Häring – Kotásek. Trenér: Zdráhal.

AZ Havířov: Šindelka – Vosátko, Kunc, Ševčík, Ščurek, Havlík, Valenta, Tomiga – Klimša, Křivohlávek, Bednář – Franek, Spratek, Kratochvil – Mrva, Ćmiel, Apolenář – Middleton, Tvrdý. Trenér: Raszka.