„To si od toho také slibujeme. Přišli k nám kluci z Karviné, Orlové, Poruby. Posílili jsme na postu gólmana, kde přišel Surovec, i na dalších postech. Paradoxně jsme do pole získali další hokejové brankáře jako je Lukáš Daneček nebo Gleich," poznamenal předseda havířovského sdružení Jiří Staněk, který se spolu s Martinem Piechou ujme znovu trenérské role.

Havířovský tým se letos bude opírat o hokejová jména jako Štefanka, Vaštík, Tluszcik, Hanzl, Hampel a další. „Jarda Hampel s Davidem Vaštíkem dokonce jezdívají jako hotoví in line hokejisté hrávat profesionální soutěž do Španělska, takže jsou pro nás vítanou pomocí," poznamenal Staněk.

Tým má za sebou úvodní dva zápasy sezony, které sice prohrál, ale už ne debaklem, jak bylo v minulé sezoně zvykem, nýbrž těsně. „Pořád tam jsou hokejové návyky, což je logické, když máme kádr tvořený samými hokejisty. Musíme ale do hry zapracovat prvky in line hokeje, který je přeci jen poněkud jinačí než lední hokej," vysvětlil Staněk.

Domácí zápasy budou Panteři znovu hrát na karvinském zimním stadionu, kde je položen vhodný podklad pro hru. Již dnes se tým utká od 10 hodin s Brnem a od 13 hodin s Uherským Brodem.

Devils Zlín – Panthers Havířov 7:5 (1:1, 1:1, 2:1, 3:2)

Panthers Havířov – Reflex Uherské Hradiště 4:7 (1:4, 2:2, 1:1, 0:0)

Do trafiky už ráno pro Deník spěchat nemusíte. Přečtěte si své noviny v počítači, tabletu nebo mobilním telefonu. Nehádejte se s příbuznými o oblíbenou křížovku, ale vytiskněte si ji hned v několika exemplářích.

Vážení čtenáři, Deník na svém webu nezveřejňuje celý obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, České republiky i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Vašeho deníku nebo ve zlevněné předplacené internetové verzi. Aplikaci e-paper najdete ve spodní části těchto webových stránek. Deník v plném znění takto můžete po připojení číst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.