Jaká je čeká sezona? „Důležitá," pousměje se předseda HC Bospor Bohumín Roman Klepek. „A to především proto, že bude jubilejní, jelikož celý bohumínský hokej letos slaví osmdesát let od svého založení," upozornil. Tým mužů se letos znovu přihlásil do krajské ligy a klub obsazuje rovněž čtyři mládežnické kategorie od přípravky až po mladší žáky.

„Naše družstvo je složeno především z mladých hokejistů, kteří by měli tvořit základ týmu pro další dekádu, a také z velmi zkušených a ostřílených borců, kteří se rozhodli nám v etapě budování nového týmu pomoci. Jsou to především Marek Ivan, který se stal zároveň hlavním trenérem mládeže, či David Mikšan a další hokejisté známí v regionu z působení ve druhé lize," připomněl Klepek.

Sezona začíná mužstvu poslední zářijový týden, takže na složení kádru v Bohumíně intenzivně pracují. „Důležitá je pro nás perspektiva, ale chceme na naše utkání přilákat také co nejvíc fanoušků, kterým dospělý hokej v minulé sezóně v Bohumíně chyběl," podotkl Klepek. Již zmiňovaná jména bývalých extraligových borců by to měla zaručit.

Bohumínští hokejisté si zase vyzkouší krajskou ligu.Zdroj: Lukáš Kaboň

Bohumínský hokej, to však není je mužský tým. Nezbytnou součástí každé sportovní organizace je mládežnická pyramida. Jaké mají u ní priority v bohumínském Bosporu? „S dětmi začínáme pracovat již od nejútlejšího věku. Naši nejmenší členové mají tři roky a pracujeme s nimi v průběhu celé hokejové přípravky. Letos máme v rámci svazových soutěží přihlášeny do sezony družstva druhé, třetí i čtvrté třídy," vysvětluje Klepek.

Klubu se podařilo udržet velmi úspěšné družstvo loňských čtvrťáků, kteří letos budou nastupovat v západní skupině krajské ligy mladších žáků. „Také jsme doplnili počet družstev mládeže a nabízíme dětem a rodičům perspektivu rozvoje v rámci klubu až do žákovských kategorií, což je pro další rozvoj klubu a rozšiřování členské základny velmi podstatné," přibližuje předseda hokeje v Bohumíně.

A na co se v klubu zaměřují? „Protože je dětí a rodičů, kteří vedou své ratolesti ke sportování a zdravému životnímu stylu, v okolí málo, rozhodli jsme se oslovit okolní oddíly s širší mládežnickou základnou a nabídli jim možnost hostování v našem klubu. Takové děti by měly mít dostatek příležitostí nejen k tréninku, ale také k odehrání dostatečného počtu utkání. Tento krok by měl omezit počet dětí, které se sportem v regionu končí již v raném věku jen proto, že nemají dostatek možností se prosadit nebo potřebují delší čas pro zvládnutí svých hokejových dovedností," objasňuje Klepek.

Bohumínský klub si neklade za cíl vychovávat vrcholové sportovce, chce jen dát možnost každému, aby si lední hokej vyzkoušel a zůstal u něj co nejdéle. „Snažíme se našim členům vycházet vstříc a přistupovat ke každému dítěti individuálně tak, aby se u nás cítilo co nejlépe. Na druhou stranu chceme i do budoucna systematicky vytvářet co nejlepší podmínky pro naše členy a mládež především," zakončil Roman Klepek.