Kalendář AZetu je opravdu nabitý. Dva dny před Vánocemi hrál v Přerově, 27. prosince doma přivítá českobudějovický Motor a o dva dny později hraje v Prostějově. „Volna si moc neužiju, ale hlavní je, že jsem o Vánocích doma s rodinou,“ říká devětadvacetiletý kapitán Havířova Jan Maruna.

Nemrzí vás, že toho volna není víc?

První liga je těžká. Nicméně, odehrát v prosinci jedenáct zápasů, to je celkem hodně. Ale musíme to respektovat. Jen je škoda, že pro někoho liga končí už v únoru. Přitom třeba extraliga se hraje až do dubna, ale nevymlouváme se, všichni to mají stejné.

Prozraďte nám, jak jste trávil letošní Vánoce?

V rodinném kruhu. Tedy s manželkou a našim synem. Letos jsme si to užili ještě více, malý už má totiž dva roky a měl ze všeho větší radost.

Dodržujete nějaké vánoční tradice?

Nic speciálního. Ale samozřejmě, že kapr a salát na stole nesmí chybět. Máme klasické tradiční Vánoce, všechno si užíváme společně.

Pamatujete si z dětství nějaký dárek, který vám udělal velkou radost?

Vždy mě potěšily hokejové věci, to byly nejlepší dárky. Přál jsem si je, chtěl jsem hrát hokej a toho jsem si vždy vážil.

Už víte, jak budete trávit Silvestra?

S manželkou si dáme nějaký přípitek, počkáme do půlnoci a půjdeme normálně spát.

A co novoroční předsevzetí?

Mám jen jedno – ať jsme všichni zdraví, to je nejdůležitější.

Máte do roku 2019 i nějaké hokejové přání?

Každý rád vyhrává, my chceme do play off. Je to vyrovnané, ale porveme se o to, ať tam nejsme jen do počtu a pokusíme se o postup přes první kolo.