V sobotu pro něj a jeho spoluhráče smolně skončila letošní sezona, jelikož Orlová nezvládla prodloužení druhého duelu kvalifikace o II. ligu s Moravskými Budějovicemi. Vyhrála 4:3, ale v prodloužení inkasovala rozhodující gól.

Dalo by se říci, že Orlová měla v dvojzápase s Moravskými Budějovicemi kopec smůly. Blízko výhře byla už na ledě soupeře, kde si jeden gól dala prakticky sama a ten na konečných 3:2 dostala půl minuty před koncem. „Ano, v Budějovicích jsme dostali gól v poslední minutě, ale to byla naše hloupost. Smolný byl ten gól předtím. A dneska jsme podobným způsobem dostali rovnou dva. Oba zápasy skončily o gól, bylo to hodně vyrovnané, ale to je hokej. Sportovní štěstí měly Budějovice a nezbývá než jim popřát hodně zdaru v baráži,“ zachoval se Jan Novák po porážce Orlů sportovně.

Zároveň pochválil hráče v kádru, kteří se starali jen o hokej. „Kluci chodili na hokej po práci. Hráli za párek a pivo. Na led přicházeli s tím, že se budou hokejem bavit, na peníze nehleděli a ani žádné nedostávali. To není dnes v České republice téměř k vidění. O to víc vynikla skvělá parta, která se v Orlové dala dokupy. Jsem rád, že jsem mohl být její součástí. Hráli jsme prostě srdcem, a to je také hlavní pozitivum, které si ze sezony vezmu,“ ujistil Novák.

Celý článek v tištěném vydání Deníku