V něm projevil AZ svou sílu a rozstřílel Bobry z Valmezu sedmi góly. Na celkové vítězství ve skupině Východ to ovšem nestačilo. Radost mu překazil Přerov, který v posledních třiceti vteřinách vstřelil Porubě vítězný gól a udržel se tak v čele tabulky.

Domácí nastoupili do zápasu poněkud vlažně. Pomalu se dostávali do tempa, ale nedařilo se jim proměnit žádnou gólovou šanci. Zápas otevřel až patnáct vteřin před koncem první třetiny Kanko. „Po dlouhé době jsme v podstatě nastoupili v kompletní sestavě. Nechtěli jsme nikoho nechat sedět, takže jsme vytvořili čtyři formace. Chvíli trvalo, než se hráči zahřáli, ale pak hráli s velkou chutí a obrovským nasazením," komentoval začátek utkání trenér domácích Tomáš Potěšil.

A taky že ano. Další třetiny přinesly AZetu gólové žně. Hlavním „sklizečem" byl domácí Bursík, který si v posledním zápase připsal svůj první hattrick v této sezoně a přispěl k celkovému vítězství domácích. „Výhra  nám před play-off pomůže psychicky. S výkonem jsem spokojený a doufám, že nám to tak půjde i dále. Nastoupíme proti Opavě a ta nebude jednoduchý soupeř," dodává Potěšil.

I když Bobři prohráli o sedm gólů a nepovedlo se jim ani jednou překonat domácího gólmana L. Danečka, byl jejich kouč Josef Malík s hrou spokojený. „Zápas se hodnotí těžko, když ten výsledek dopadl, tak jak dopadl, ale odvedli jsme poctivou práci. V sestavě nám chybělo šest hráčů, ale i tak jsme dokázali ze začátku Havířovu vzdorovat a za to chci své kluky pochválit," pronesl trenér Bobrů.

AZ Havířov - Bobři Valašské Meziříčí 7:0 (1:0, 3:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 20. Kanko (Kolařík, Hegegy), 27. Bursík (Pechanec, Klimša), 32. Bursík (Klimša, Pechanec), 40. Bursík (Pechanec, Klimša), 44. Prokop (Najdek), 48. Říčka (Sztefek, Haas), 53. Pechanec (Klimša, Bursík). Rozhodčí: Mrkva. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:0. Oslabení: 0:0.

Havířov: L. Daneček (Tomšů) - Prokop, L. Zientek, Krisl, Hegegy, M. Zientek, Rimmel, Hartmann - Haas, Říčka, Sztefek - Kolařík, Kanko, Najdek - Stránský, J. Daneček, Maruna - Klimša, Pechanec, Bursík - Pavlas.