„Nechtěli jsme o tu pěknou sérii přijít v posledním domácím zápase v řadě, bohužel se to stalo. Vlastně už od prvního inkasovaného gólu jsem z hráčů cítil jakousi nervozitu až ustrašenost. Báli se, že by mohli o vítěznou šňůru přijít, což se nakonec vyplnilo,“ byl zklamán trenér Havířova Martin Janeček.

Hanáci znovu přinutili Havířov hrát špatně. Tomu nešlo nic od samého začátku a neustále dotahoval. „Bylo tam až moc individuálních chyb,“ uznal Janeček.

Havířov (v modrém) nestačil na Prostějov.Zdroj: Michal Polák

Z porážky nedělal tragédii. „Věděli jsme, že ta série jednou skončí. Škoda, že přišla doma, chtěli jsme potěšit fanoušky. Ale mužstvu jsem po zápase říkal, aby si z toho nic nedělalo. Teď je zase potřeba navázat na to, co nám přineslo úspěch v předchozích zápasech a poučit se z dnešního utkání. Nezvládli jsme ho mentálně a je to třeba hodit za hlavu, protože právě předchozí série nás naopak má utvrdit v tom, že si můžeme věřit,“ burcuje Janeček své svěřence před výjezdem do Kadaně.

Tento zápas se hraje už v pátek. „Kadaň je poslední, ale z tohoto titulu se nemůžeme utěšovat tím, že to tam bude jednoduché. Právě naopak, bude to nesmírně těžký zápas a je potřeba ho ustát v hlavě,“ varuje kouč AZetu.

AZ Havířov – Jestřábi Prostějov 2:5 (1:1, 0:2, 1:2)

Branky a nahrávky: 13. Sikora (Matai, Krisl), 49. Pořízek (Baláž) – 6. Švarc (Žovinec, Voženílek), 24. L. Luňák (Venkrbec, A. Holík), 31. Dvořáček (Mikliš), 50. Venkrbec (Mikliš, L. Luňák), 54. Dvořáček (Venkrbec). Rozhodčí: Doležal, Veselý – Adamec, Poruba. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. Diváci: 1 846.

Havířov: Bláha – Krisl, Dudek, Postnikov, Drtil, Chroboček, R. Havel – Fronk, Matai, Sikora – Tomi, Rác, M. Kalus – P. Beránek, Pořízek, Gřeš – Kanko, Cihlář, Baláž. Trenéři: Janeček a Csabi.

Havířov nakonec prohrál 2:5 a jeho vítězná série skončila.Zdroj: Josef Pintér