SK Karviná – Bobři Valašské Meziříčí 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)

Karvinští nastoupili už s první várkou nových posil. Kromě Duška, jenž za tým startoval již dříve, se v první obranné dvojici vedle Fendka představil Michal Palík ze Sarezy Ostrava, do útoku naskočil karvinský odchovanec a hráč juniorky Vítkovic Roman Szturc. Z Liptovského Mikuláše se podařilo vyřídit hostování slovenskému zadákovi Michalu Matejkovi, jenž v Ostravě studuje vysokou školu. A hrál také Jakub Ciupa, další karvinský odchovanec, jinak hráč Havířova, kterého diváci viděli už v duelu proti Orlové. Všechny posily se představily ve vynikajícím světle. Palík dal z pozice obránce dokonce gól po samostatném nájezdu.

„To jsem už dlouho neviděl, aby se bek dostal k sólu. Byla to hrubá chyba hostů,“ podivoval se i karvinský kouč Josef Halouzka. Reprezentant do 20 let Roman Szturc se doma uvedl rovněž skvěle – hned ve svém prvním zápase za SK měl dvě gólové asistence. Hosté přijeli s velice zkušeným kádrem. V jeho středu se vyjímají jména jako Josef Štraub či Roman Sedlák, kteří mají extraligové či prvoligové zkušenosti ze Zlína, Třince a Havířova. „Ale nebáli jsme se jich. Věděli jsme, že když si budeme držet své pozice, vydržíme se soupeřem držet krok a on potom fyzicky odpadne. Byla to totiž konfrontace zkušených, ale přeci jen už starších hráčů Valašského Meziříčí s naším mladým týmem,“ mínil trenér Halouzka.

Nakonec se prvotní záměr soupeře ubruslit moc nezdařil. Valaši jezdili po celý zápas. Karviná ale vedla, a tak to zase tolik nevadilo. „Soupeř se musel nutit do útoku, neboť prohrával, takže nám stačilo dodržovat taktické pokyny a hlídat si defenzivu. Bruslit museli hlavně hosté,“ byl spokojen Halouzka s vývojem zápasu. Podle něj byl důležitý brzký vyrovnávací gól Blatoně na 1:1. Karvinští se pak ve vlastním oslabení ujali vedení a to už nepustili.

„Z naší strany to byl poctivý, zodpovědný výkon. Bylo dobře, že jsme se po debaklu v Novém Jičíně zvedli. Byla to pro nás užitečná facka, protože stále bojujeme o udržení a někteří hráči si už asi mysleli, že bodovat budeme v každém zápase,“ upozornil Halouzka. Důležité pro něj také je, že se tým odpoutal z bezprostředního pásma sestupu. „Za námi jsou pořád týmy, u nichž se dá očekávat, že půjdou nahoru. Myslím tím Orlovou nebo právě Valašské Meziříčí. Proto musíme nahrát tolik bodů, abychom se v závěru zbytečně neklepali o naše setrvání ve druhé lize,“ nastínil plány karvinského celku jeho trenér.

Branky a nahrávky: 6. Matějný (Dvořák) – 0:1, 9. Blatoň (Szturc) – 1:1, 17. Chytil (Sabela, Suszka) – 2:1, 26. Škatula (Dušek) – 3:1, 58. Palík (Szturc) – 4:1.

Rozhodčí: Šír, vyloučení: 7:6, využití: 1:0, oslabení: 1:0, diváci: 1 200.

Karviná: Volf – Palík, Fendek, Kubala, Suszka, Milch, Matejka, Bolek – Chytil, Blatoň, Szturc – Dušek, Sabela, Škatula – Ciupa, Hublík, Opravil – Zakuťanský, D. Vaštík, Krayzel – Merta.

Trenéři: Josef Halouzka a Petr Vaštík.

Další zápas hraje Karviná ve středu v Blansku.