Slezan Opava – SK Karviná 5:4 (4:1, 1:0, 0:3)

 

Hokejisté nováčka soutěže sehráli v Opavě rovnocenný duel. Za stavu 5:1, mocně finišovali, ale na bod to nestačilo. „Je to o tom, co jsem naznačoval už před začátkem sezony. Při výjezdech venku se musíme připravit nejen na soupeře, ale také na nejrůznější vlivy okolo,“ naznačoval trenér SK Josef Halouzka. Aby každému bylo jasné, kam míří, je třeba připomenout, že Opava si v první části utkání užívala několika přesilovek a při výhodě 5 na 3 dala dva góly.

„Byli jsme dost vylučováni, přičemž některé fauly bych označil jako sporné. Ale to je prostě součást hry na cizích kluzištích, musíme se na to připravit,“ pravil Halouzka s dodatkem, že když chcete vyhrát na ledě soupeře, musíte být minimálně o třídu lepší než on. Karvinští se po úvodní sprše oklepali a ve zbytku zápasu byli lepším týmem. „Domácí měli i štěstí. Jeden gól trefil jejich hráč volejem ze vzduchu, bohužel v době, kdy jsme sahali po druhé brance, přišla individuální hrubka a gól na 5:1. Ten to celé rozhodl,“ domníval se kouč Karviné. Za tohoto stavu opustil klec mladý Volf, na jehož místo přišel Šafránek a ten už branku nepustil.

„Řekli jsme si, že do poslední části půjdeme s tím, že nemáme co ztratit a ono to vycházelo,“ pověděl Halouzka. Jeho svěřenci po ledě létali, během pár minut dali tři góly a byli zpět ve hře. Na bod ale nedosáhli. V zápase se představily další dvě nové karvinské posily. Obránce Michal Palík z ostravské Sarezy a útočník André Niec z Havířova. Oba se hned zařadili do první pětky.

 

Branky a nahrávky: 2. Polok (Podešva) – 1:0, 10. Dušek (Škatula, Suszka) – 1:1, 13. Měch (Černý, Suchý) – 2:1, 15. Suchánek (Měch) – 3:1, 20. Měch (Černý, Mičola) – 4:1, 32. Suchý (Kříž) – 5:1, 44. Niec (Matejka, Chytil) – 5:2, 46. Niec (Blatoň, Chytil) – 5:3, 50. Niec – 5:4.

Rozhodčí: Malíř, vyloučení: 6:9, využití: 2:1, diváci: 300.

SK Karviná: Volf (32. Šafránek) – Palík, Matejka, Suszka, Kubala, Kytka, Hrubý, Fendek, Milch – Chytil, Blatoň, Niec – Škatula, Sabela, Dušek – Opravil, Hublík, Bursík – Rosůlek, Vaštík, Zakuťanský.

Trenér: Josef Halouzka.