Gedos Nový Jičín – SK Karviná 6:0 (0:0, 3:0, 3:0)

„A to ještě můžeme děkovat Dušanu Šafránkovi v bráně, že jsme nedostali desítku, ale jen půltucet,“ podotkl trenér karvinských hráčů Josef Halouzka, jenž měl pro tento zápas trefné přirovnání. „Po dvou teplých koupelích (Kroměříž, Orlová) přišla studená sprcha,“ pravil. „Teď jen, aby nás nesrazila dolů, ale spíše postavila na nohy,“ zadoufal. Špatným sdělením pro Karvinské bylo, že je soupeř přebruslil. Hosté hráli v obraně velice nedůrazně, prakticky všechny góly padly z prostoru bezprostředně před brankovištěm, kde domácí doráželi.

„Nový Jičín má hodně zkušené mužstvo na to, aby tuto naši nedůslednost potrestal. Hrál skutečně velmi dobře a dal nám za vyučenou. My se z této porážky musíme poučit a pracovat dál,“ bere si ponaučení z debaklu Josef Halouzka. Už před zápasem na tom nebyli Karvinští moc dobře. Pro nemoc se totiž omluvil obránce Suszka, technické problémy nedovolily pokračovat Zakuťanskému a kapitán Kytka si „užil“ na ledě jen jedno střídání a poté se mu obnovilo zranění malíčku na ruce. Třicet minut trvalo domácím, než prolomili hráz jménem Dušan Šafránek a obrana Karviné. Poté se hra hostů sesypala a aktivnější Gedos toho využil ke vsítění dalších branek. Nakonec inkasovali Karvinští půltucet a nezaznamenali ani čestný úspěch, i když šance měli.

„Pořád se ovšem potýkáme se střelbou,“ připomněl trenér Halouzka. Jinak se jednalo o čistě hrané utkání. Vyloučeno bylo jen sedm borců. Pozitivními novinkami pro karvinský klub jsou alespoň vyjednané posily. Na střídavý start přichází do Karviné čtyři nadějní junioři z Vítkovic, kteří hrají pravidelně extraligu juniorů a nyní si mohou vyzkoušet i mužskou II. ligu. V případě Romana Szturce, reprezentanta do 20 let, a Tomáše Bursíka se jedná dokonce o karvinské odchovance. Dalšími dvěma jsou Martin Hrubý a Ondřej Bolek, jenž už hrál i v neděli v Novém Jičíně.

Branky a nahrávky: 30. Kabeláč (Andrýsek) – 1:0, 32. Lhotský – 2:0, 36. Jakubu (Slabý) – 3:0, 51. Koloničný – 4:0, 54. Uhlár (Skaloš) – 5:0, 55. Kabeláč (Hruškovský) – 6:0.

Rozhodčí: Klapetek, vyloučení: 4:3, využití: 1:0, diváci: 280.

Karviná: Šafránek – Kytka, Vaštík, Fendek, Kubala, Bolek, Milch, Mlčák – Chytil, Blatoň, Ciupa – Dušek, Sabela, Škatula – Opravil, Hublík, Zakuťanský – Merta, Krayzel.

Trenér: Josef Halouzka.

Další zápas hraje Karviná v neděli s Valašským Meziříčím.