Poslední mohykán sestavy, která vybojovala v roce 2013 postup do první ligy, je v aktuální sezoně dokonce kapitánem Režnarova souboru.

Ten v sobotu v rámci oslav 90letého výročí od vzniku havířovského hokeje vybojoval výhru nad Vsetínem. „Jsme velmi spokojení. Chtěli jsme se před lidmi ukázat a vyhrát. Je fajn, že se nám povedlo navázat na vítězství v Porubě,“ říkal po utkání devětadvacetiletý útočník. Spokojenost z něj jenom čišela.

Na stadion dorazilo více než tři tisíce diváků. Hrálo se vám v takové atmosféře jinak?

Určitě ano, lidí totiž v poslední době spíš ubývalo. Ale jsem rád, že si teď našli na stadion cestu, akci se udělalo velké promo a je super, že se hala naplnila. Hrálo se nám skvěle.

Věříte, že se teď návštěvnost zvedne?

V šatně jsme si říkali, že jen tím výkonem je můžeme nalákat na další zápasy. Náš tým má sílu, snažíme se hrát poctivý a líbivý hokej, aby se to fanouškům zamlouvalo. Tým je dost mladý, největší progres má před sebou a já pevně věřím, že to další lidi ještě přitáhne.

Zápas byl pro Havířov výjimečný, připravovali jste se na něj nějak speciálně?

Neřekl bych. To byla maškara kolem, my to nesmíme řešit a musíme se stoprocentně nachystat jako na každý jiný zápas. Ale jsme rádi, že se nám utkání tak povedlo.

close Jan Maruna vede Havířov jako kapitán. info Zdroj: Michal Polák zoom_in

V současném kádru jste jediným pamětníkem nové éry havířovského hokeje. Jak vzpomínáte na její začátky?

Tolik lidí, co přišlo na Vsetín, tehdy chodilo i na Uničov. Byl to boom. Klub měl nové vedení, nové hráče, většina z nich byla z Havířova. Lidi to chytlo, Havířov je totiž hokejové město. Jsem rád, že se to tady stále dělá dobře.

Tým vedete jako kapitán, hecujete fanoušky. Baví vás ta role?

Čím jsem starší, tím víc si to užívám (smích). Jsem za to rád.