„Postihlo nás dneska několikaminutové zatmění, které jsem v kariéře snad nezažil. Dostat tři rozhodující branky během takové chvilky, to se nám nestává,“ smutnil po zápase, po kterém ostřílený celek Karviné ukončil soutěžní ročník.

Když jsme u slůvka ostřílený, automaticky se každému vybaví starý. „Mě taky,“ zasmál se Javín, který letos oslaví 44. narozeniny. Ovšem v jeho případě ostřílený neznamená, že by na soutěž nestačil. A podobně je tomu i u dalších mazáků v karvinském dresu.

„To asi ne, ale nebudeme si nic nalhávat. Osa našeho týmu je prakticky celá tvořena hráči, kteří mají už svůj zenit výkonnosti za sebou a Havířov nás v této sérii fyzicky předčil. Disponuje mladším a vyrovnanějším kádrem než my,“ přiznal na rovinu Javín, kterého si pro jeho charakterové rysy hokejová veřejnost i protihráči hodně váží.

Dle jeho soudu nabídl tým karvinským divákům kvalitní sezonní představení a udělal maximum pro to, aby zvedl ve městě zájem o hokej. „Tu návštěvnost jsem čekal větší, ale diváci aspoň viděli, že se na ledě odehrává dobrá zábava a můžeme jen doufat, že to bude v dalších sezonách lepší,“ podotkl.

A má dle jeho soudu konkurent z Havířova na to, aby sám v baráži uspěl? „To určitě má. Pro ně by to neměl být problém, tým mají vysoce kvalitní. Když dokázali porazit Prostějov i nás, měli by to zvládnout. Mně osobně bude Havířov ve duhé lize chybět. Byl kořením téhle soutěže,“ vidí už Javín havířovské hráče v první lize.

Celý článek v tištěném vydání Deníku