Jednou z posledních šancí, jak se poprat o jedenáctou a tudíž výhodnější příčku pro play-out, byl domácí zápas s nevýraznou Břeclaví. Jenže i ten dopadl bledě a o tom, jestli na posledním místě tabulky skončí Karviná nebo Valašské Meziříčí, rozhodně s největší pravděpodobností středeční vzájemný zápas na Valašsku.

Přitom utkání proti Břeclavi měli domácí skvěle rozehrané. Lépe se pohybovali, pak během dvou minut dvakrát skórovali a zdálo se, že míří za výhrou. „Bohužel od nějaké patnácté minuty jsme notně polevili a soupeř ožil. Jako by si chlapci řekli, že je vymalováno. Dostali jsme gól při vlastní přesilovce, pak i při přesilovkách soupeře. Nebylo to ono," uznal vedoucí karvinského mužstva Jan Klich.

Karvinští se museli obejít bez distancovaného Deutsche, jemuž rozhodčí přece jen odebrali registrační průkaz po utkání v Kopřivnici. Zjevně neprávem. „Neúčast Deutsche byla znát. No nic, nastoupili další beci, měli se s tím poprat lépe. Ve druhé třetině jsme ještě odskočili na 3:1, ale pak už hrála jen Břeclav. Kromě toho začátku se jednalo o jedno z našich nejhorších utkání," dodal Klich.

V dresu Břeclavi nastoupil i bývalý hráč Baníku Karviná Marek Ivan, který měl svým spoluhráčům jistě co říct. „Zná nás. Na naši nejúdernější formaci, bratry Kasperlíky s Grygarem, nasadili svou speciální lajnu a ta Kasperlíky ubránila. Hodně nás v posledních zápasech sráží zbytečné fauly. V oslabení pak dost inkasujeme," připomněl Klich.

Karvinští se nyní musí koncentrovat na poslední dvě kola základní části, protože znovu spadli na poslední místo tabulky. „Rozhodne se v tom Valmezu, kde potřebujeme vyhrát. Nejlépe za tři body. Dva body nás udrží ve hře, a když prohrajeme, třeba i po nájezdech, tak už se posledního fleku nezbavíme," přiblížil Klich matematicky nastavené parametry po sobotním 42. kole.

SK Karviná – Lvi Břeclav 3:4 (2:0, 1:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 11. Křibík (Pobuta), 13. Vyčesaný (Malík), 37. M. Kasperlík (O. Kasperlík, Grygar) – 27. Červenka (Směřička, Dittrich), 38. Ivan (Červenka, Vachutka), 43. Červenka (Vachutka), 56. Červenka (Vachutka, Ivan). Rozhodčí: Fiala – Bojda, Rychlý. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:2. Oslabení: 0:1. Diváci: 130.

Karviná: Gleich – Javín, Opravil, Šindelář, Černín, Chroboczek, Malík – M. Kasperlík, O. Kasperlík, Grygar – Vyčesaný, Juhász, Foltyn – Křibík, Chomič, Pobuta. Trenéři: Hulva a Štoudek.