Místo bojů o všechno poklidný konec sezony. Hodně divně vyzněl letos závěr druholigové sezony a je spíš štěstí, že se pozornost hokejových fanoušků upíná hlavně směrem k play-off a ne k bojům o udržení, jinak by si svaz ledního hokeje konec ročníku 2015/16 asi za rámeček nedal.

Zasáhl totiž do systému soutěže, na čemž vydělaly všechny kluby, které měly čekat zápasy o všechno, mimo jiné v tabulce skupiny Východ poslední Karviná. Tentokrát ale nemusely hrát o udržení žádné celky namočené v sestupových bojích, protože je svaz jednoduše zrušil.

Zaštítil se tím, že druhou ligu čeká v létě reorganizace, již několikátá za posledních pár let, přičemž se pořád hledá vhodný model soutěže.

„Před sezonou 2016-2017 proběhne reorganizace druhé ligy, zaměřená na větší uplatnění regionálního principu a tím i ekonomičtější model soutěže," uvedl svaz v tiskovém prohlášení. V kuloárech se hovoří o čtyřech skupinách po osmi týmech.

Trenér Karviné Josef Štoudek komentoval situaci takto: „My jsme byli připraveni se o záchranu poprat na sportovním poli a věřili jsme, že si ji také uhrajeme. Výkonnostně jsme šli v poslední době nahoru. Nakonec se to rozhodlo u zeleného stolu a verdikt respektujeme. Je to rozhodnutí svazu."