Karvinští letos sbírají výhry skutečně jen těžce, avšak tentokrát jim to proti brněnské Technice vyšlo, a dokonce po samostatných nájezdech, které nebývají silnou stránkou mužstva. Spíš naopak.

„To je fakt, i když tentokrát jsme i ve hře dokázali jedno trestné střílení i proměnit, Martin Kasperlík se prosadil. Pak nastřelil v nájezdech i tyčku, ale rozhodl Péťa Grygar. Myslím, že byl dobrý tah ho dát do prvního útoku k oběma Kasperlíkům," pochvaloval si vedoucí mužstva Jan Klich.

Tato řada by mohla Karviné pomoci udržet druhou ligu. „Proti Technice však zahrála skvěle i druhá lajna. Foltyn byl snad nejlepší hráč na hřišti, v závěru sice dostal desítku, ale nechtěl. To se občas stává. K tomu se přidali Opavil, Malík, opravdu nám to šlo. A co ve svých letech uhraje Javín, to klobouk dolů. U něj je vidět, že hraje především hlava, ale jak!" líbil se Klichovi výkon Karviné.

Tu výrazně podržel gólman Gleich, jemuž statistici napočítali 46 zákroků. On stál za cenným dvoubodovým vítězstvím. „Podobně jako nedávno s Hodonínem jsme odehráli výborný zápas, a to si myslím, že Technika má ještě o něco lepší mančaft než ten Hodonín. Skutečně jde vidět, že se to pod trenérem Hulvou zvedá. Pokud vydržíme, měli bychom v play-out uspět," přál by si Jan Klich.

SK Karviná – Technika Brno 4:3 sn (1:2, 1:0, 1:1 – 0:0)

Branky a nahrávky: 5. Foltyn (Juhász, Malík), 40. z tr. stř. M. Kasperlík, 44. O. Kasperlík (Grygar, Juhász), rozhodující nájezd Grygar – 10. Jurča (Strýček), 13. Brzobohatý (Boček, Benýšek), 53. Kadlec (Stehlík, Havíř). Rozhodčí: Koliba – Konvička, Mikler. Vyloučení: 8:12, navíc Foltyn 10 OT – Havíř 5+DKU. Využití: 2:2. Oslabení: 0:1. Diváci: 100.

Karviná: Gleich – Javín, Opravil, Deutsch, Černín, Křibík, Trnený – M. Kasperlík, O. Kasperlík, Grygar – Juhász, Foltyn, Malík – Václavík, Chomič, Logunovs – Vyčesaný, Vlček. Trenéři: Hulva, Štoudek a Zemánek.