Karvinské znovu hodně podržel slovenský gólman Pútec, který se zatím klubu hodně vyplácí. „Zachytal výborně, třetí opavský gól dokonce měl v lapačce, domácí dorazili puk do branky i s jeho rukou. Podle nás to nebyl regulérní gól," mínil po utkání trenér Karviné Josef Štoudek, který měl před zápasem dobrý odhad, když říkal, že Opava je momentálně pro jeho tým hratelnější soupeř než posledně Moravské Budějovice.

„Dalo se s ní hrát. Kouskovali jsme hru, snažili jsme se vyvést Opavu z tempa, což se dlouho dařilo. Konečně jsme taky dali na začátku gól my a ne soupeř, jako se nám to obvykle stává," poznamenal Štoudek.

Karviná vedla 3:1, náskok ale neudržela. „Měli jsme tam vyložené gólovky. Mohli jsme odskočit na 4:2. V prodloužení jsme pak ustáli oslabení a nakonec to dotáhli do vítězného konce v dramatických nájezdech. Jsou to skvělé dva body, které nám pomůžou v naší nelehké situaci, ale je to pořád o tom proměňování. Klukům říkám, že když dáme aspoň tři góly, tak bychom měli bodovat," vyprávěl karvinský kouč po vítězném utkání.

Slezan Opava – SK Karviná 3:4 sn (1:1, 0:2, 2:0 – 0:0)

Branky a nahrávky: 18. Chalupa (Černý, Herman), 42. Wolf (Selingr, Chalupa) – 2. Foltyn, 24. Logunovs (Deutsch), 36. Logunovs, rozhodující nájezd Chomič. Rozhodčí: Šutara – Vengřín, Gančařík. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:1. Diváci: 262.

Karviná: Pútec – Javín, Deutsch, Fišera, Ďuriš, Baca, Jaroch – O. Kasperlík, M. Kasperlík, Juhász – Foltyn, Vyčesaný, Logunovs – Chomič, Malík, Křibík – Václavík, Pobuta. Trenéři: Štoudek a Fryčer.