Zubr Přerov – SK Karviná 5:2 (1:0, 3:1, 1:1)

Inu, ukazuje se, že druhá liga je o něčem jiném… V Přerově sehráli hosté důstojnější partii než minule doma se Šternberkem. „Někteří kluci si už možná mysleli, že jsme z formy, ale v Přerově dokázali, že Šternberk byl ojedinělý výpadek. Sehráli jsme proti silnému soupeři dobrou partii, ale pořád hoříme na jednom a tom samém – chybí střelec jako byl v přeboru třeba Luka. Troufám si tvrdit, že kdyby tady byl, měli bychom na kontě kolem padesáti gólů a ne 31 jako nyní,“ poukázal trenér mužstva Josef Halouzka na zásadní problém Karviné – neproměňování šancí.

Hanáci zahájili aktivně a šli do vedení, na které Karvinští odpověděli ve druhé části vyrovnáním na 1:1. Zajímavý moment přišel ve 30. minutě. Bauer od modré čáry vypálil puk a ten se po teči Frieba a Rajnohy zastavil až v brance – 2:1. Do konce třetiny pak hosté inkasovali ještě dvakrát. „Byly to hrubky v obraně. Je to škoda, protože v pasáži před těmi góly jsme měli tři velké šance, které jsme nedali,“ litoval Halouzka při vzpomínce na vyložené tutovky Chytila či Blatoně.

Přerov vyhrál nakonec zaslouženě, i když aktivita a snaha se Karviné upřít nedaly. Jenže je zde problém produktivity, který řadí Karvinou k suverénně nejhůře střílejícím týmům nejen východní skupiny, ale celé druhé ligy. Méně gólů už má na svém kontě jen zoufalý celek ze Slaného, jenž je vůbec nejhorším týmem druholigové soutěže. „V první třetině ligy jsme na tom byli podobně. Měli jsme zprvu jen bod s Opavou. Teď na začátku druhé části máme nulu. V první části jsme se ale chytili na Kroměříži a rádi bychom to zopakovali i nyní,“ vzhlíží už raději k nedělní důležité bitvě s kroměřížskými vojáky trenér Halouzka.

Karviná však potřebuje nutně vyspravit střeleckou mušku. „Když se podíváme na klubovou produktivitu, tak druhým nejlépe bodujícím hráčem je u nás obránce Matejka, který odehrál jen šest zápasů a než přišel do Karviné, tak měsíc a půl nehrál vůbec. To vypovídá o špatné bilanci našich útočníků, kteří musí přidat. Na dva góly se zápasy vyhrávat nedají. Musíme proměňovat šance,“ prohlásil na závěr rezolutně Josef Halouzka.

Branky a nahrávky: 16. Novák (Hanák) – 1:0, 26. Matejka (Blatoň) – 1:1, 30. Rajnoha (Frieb) – 2:1, 39. Rusek (Jelínek, Novák) – 3:1, 40. Jelínek (Hanák) – 4:1, 42. Škatula (Dušek) – 4:2, 49. Hanák – 5:2.

Rozhodčí: Havlík, vyloučení: 10:11, využití: 2:1, diváci: 1 400.

Karviná: Volf (41. Surovec) – Kubala, Kytka, Suszka, Matejka, Fendek, Milch (41. Bolek) – Chytil, Sabela, Opravil – Škatula, Blatoň, Dušek – Vaštík (41. Krayzel), Hublík, Zakuťanský.

Trenér: Josef Halouzka.