SK Karviná – VTJ Kroměříž 4:2 (1:2, 0:0, 3:0)

Karviná si prohodila s vojáky předposlední místo v tabulce. Nyní ji čeká derby v Orlové. Vedení Karviné posílilo hráčskou lavici dalšími třemi novými tvářemi. Z ostravské Sarezy přichází na střídavý start trio Lukáš Bokroš, Michal Novák a Michal Kasalík. Kouče Halouzku navíc na střídačce doplnil předseda klubu Pavel Zemánek, jenž loni přivedl tým z krajského přeboru znovu alespoň do třetí nejvyšší soutěže. Domácí zahájili rozpačitě. Po slibných šancích se totiž Kroměříž během chvilky dostala do dvoubrankového vedení, přičemž skórovala v přesilovce i ve vlastním oslabení.

V 17. minutě došlo k zajímavé situaci, když kroměřížský Hlatký přetáhl rozhodčího hokejkou a šel předčasně pod sprchy. Karvinským se přesilovku podařilo využít a snížili na 1:2. Ve druhé třetině trpěla hra častým vylučováním. Jen během pěti minut bylo vyloučeno šest hráčů, z toho domácí Palík a hostující Gajdošík vyfasovali za pěstní výměnu názorů osobní trest 5 minut + do konce utkání. Domácím se lepila nervozita na hokejky, pomalu si nebyli schopni kloudně přihrát. Dokonce mohli znovu inkasovat při vlastní přesilovce. Jejich hra nebyla nepodobná té, kterou předvedli nedávno se Šternberkem.

Diváci se začínali ptát: Co se to s karvinským mužstvem děje? Po slibném začátku jako by Karvinští byli uprostřed sezony nesehraní – pravá ruka nevěděla, co dělá levá. „Pochopitelně je to z části dané i tím, že nás na zápasy posilují noví hráči z jiných klubů. Ještě potřebujeme čas na sehrání, ale uprostřed rozehrané sezony se nám ho tolik nedostává,“ prohodil kouč SK Josef Halouzka. Podle něj mají hráči ještě pořád špatné návyky z krajského přeboru a ty se těžce odbourávají.

„Zlobí nás disciplína. Zase jsme měli asi dvanáct dvouminutových trestů. Hráči potřebují pochopit, že soupeř se musí dobruslit a ne mu nasazovat kotvu a svézt se s ním po ledě,“ prohlašuje. Se zahájením třetí části se děs a hrůza v karvinském podání z ledu konečně vytratily. Po úprku Zakuťanského propasíroval puk za záda brankáře Valy Opravil, hned za dvě minutky se bombou od modré prosadil Suszka a domácí vedli 3:2. Snahu hostů o bodový úlovek odmrštil při power-play Kroměříže Sabela, když trefil prázdnou bránu soupeře.

Po zápase spadl trenéru Halouzkovi kámen ze srdce. „To ano, ale myslím, že nejen mě. Byl to totiž jeden ze stěžejních zápasů, které mohou rozhodnout o tom, zda se v soutěži udržíme. Trošku nám k tomu pomohl soupeř svou nedisciplinovaností, v dlouhé přesilovce jsme snížili, měli i další šance, nastřelili tyčky. Do poslední části jsme nastoupili s tím, že nemáme co ztratit a přiklonilo se k nám i štěstí,“ rekapituloval Halouzka.

Branky a nahrávky: 15. Bahula (Šimek) – 0:1, 16. Rak – 0:2, 18. Opravil (Hublík) – 1:2, 47. Opravil (Zakuťanský) – 2:2, 49. Suszka (Novák) – 3:2, 60. Sabela (Fendek) – 4:2.

Rozhodčí: Venglář, vyloučení: 15:14, využití: 1:1, oslabení: 0:1, diváci: 600.

Karviná: Volf (21. Šafránek) – Palík, Kubala, Suszka, Kytka, Fendek, Matejka, Milch, Bolek – Dušek, Novák, Bokroš – Sabela, Blatoň, Chytil – Opravil, Hublík, Zakuťanský – Juroszek, Vaštík, Kasalík.

Trenér: Josef Halouzka.