Začátkem týdne se Karvinští pod vedením trenéra Josefa Halouzky vrátili ze slovenského „turné“, kde se utkali postupně s bratislavským Ružinovem, Topoľčany a Novými Zámky. Všechna slovenská družstva jsou účastníky I. slovenské ligy, tedy druhé nejvyšší soutěži v zemi našich východních sousedů. Karvinským se na jihu Slovenska moc nedařilo, vyhráli jen v Nových Zámcích, ale výsledky nyní nejsou prioritou. „Výsledky mě začnou zajímat až koncem přípravy. Nyní je důležité vidět v akci několikrát všechny hráče, dobře poskládat jednotlivé pětky a neustále pracovat na taktických věcech,“ konstatoval trenér mužstva Josef Halouzka. Po úvodním bloku přípravných duelů se jen utvrdil v názoru, že kolektiv je v Karviné velmi dobrý, hráči si na ledě vzájemně pomáhají, bojují jeden za druhého, v kabině se vytvořila skvělá parta.

Všeobecně teď v hokejovém klubu panuje výborná atmosféra, na start nového ročníku II. ligy se těší jak samotní hráči, tak fanoušci. Aby ne, vždyť pořádný hokej se v Karviné nehrál osm let. „Momentálně zkoušíme plno hráčů. Teď k nám třeba z Třince přišli mladí Sabela se Suszkou, na zkoučce zde jsou Kraft, Krayzel. Vypadají všichni dobře, měli by v týmu zůstat,“ podotkl Halouzka. On sám vedl před časem Suszku v třinecké juniorce, a protože za A tým nenastupoval, tak malého, ale šikovného hráče oslovil s nabídkou a ten se v přípravných duelech ukazuje ve výtečné formě. Mohl by se stát ozdobou druhé ligy.

Trenér Halouzka dál trpělivě sází na místní odchovance, karvinské mladíky a patrioty. Začlenil do A týmu i borce z juniorky. „Karviná má handicap v podobě mládežnických soutěží. Dorost i juniorka nehrají pravidelně první ligu, naši junioři budou letos dokonce startovat až v krajském přeboru a pak je jejich přechod do seniorské kategorie obtížný. Musím bohužel konstatovat, že drtivá většina se neprosadí,“ upozorňuje na problém Halouzka. Vedení klubu o tom ví, proto letos juniorce vyhlásilo jasný cíl: opětovný návrat do I. ligy. Pokud se to povede, musí se ovšem juniorka Karviné v soutěži také na delší čas zabydlet a ne aby po roce zase putovala zpět do přeboru. Jinak se Karviná nehne z místa. Ale zpět k přípravě. „Je dobré, že máme v plánu tolik zápasů. Viděl jsem v akci už všechny hráče, posilou by pro nás kromě výše jmenovaných mohl být navrátilec Kamil Dřímal. V obraně by měl mladším spoluhráčům předávat cenné zkušenosti, režírovat je. Vždyť je také nejstarší,“ usmívá se trenér Karviné.

V kádru má totiž jinak hráče ve věku 19-25 let, tedy velmi mladý kolektiv. Plnou spokojenost vyslovil trenér SK se stavem brankářů. Jak Maslonka, tak Volf prokazují v přípravě výtečnbou formu, bojují o pozici jedničky a momentálně si ani sám trenér Halouzka netroufá odhadnout, kdo jí nakonec bude. „Máme ještě další blok přípravných zápasů. Oba kluci poctivě trénují, bude to oříšek,“ pravil Halouzka. Ale to jsou už příjemné starosti. Karvinští nyní pracují na sehrávání jednotlivých pětek. Mančaft už opustil Plánovský z Opavy, další změny se dají očekávat koncem týdne.

„Musíme už tým zúžit na čtyři pětky. Hráče budeme pouštět. Ti Karvinští půjdou na hostování jinam, ostatní se jen vrátí do svých mateřských klubů. Případné další změny v posílení mužstva ale vyloučit nemůžu,“ konstatoval Halouzka. Na testech v Karviné je rovněž nadějný junior Mlčák z Ostravy. Ten by měl v sezoně nejspíše pendlovat mezi juniorkou a A týmem. Další přípravné utkání sehraje Karviná dnes, v pátek 24. srpna od 18 hodin, kdy doma přivítá Bobry z Valašského Meziříčí.