K tomu potřebují skončit do druhého místa v základní části. Zatím se jim to daří, po deseti odehraných kolech před sebe pustily jen vedoucí Příbram (bývalá Slavia Praha). Třetí Kladno je o čtyři body zpět.

Právě proti Kladnu odehrají karvinské hráčky poslední zápas tohoto kalendářního roku – 22. prosince na domácím stadionu. Kladno je zároveň týmem, proti kterému se Karviná ukázala v akci naposledy.

Ze dvou venkovních listopadových zápasů získala jednu výhru (1:0 po samostatných nájezdech), kterou částečně odčinila předchozí překvapivou porážku 5:6. V tomto zápase vedly Karviňanky už 5:2, během pár minut však dostaly čtyři rychlé góly, ten poslední dokonce v čase 59:59!

„Holky byly nemocné, bylo nás málo,“ komentoval karvinský kouč Josef Štoudek šokující zvrat.

Karvinské hokejistky (v bílém) proti Litvínovu.

Předtím Karviná sehrála tři domácí zápasy proti Litvínovu a všechny vyhrála. „Hlavně ve třetím utkání jsme se báli, aby to holky zvládly kondičně. Ale dokázaly to, navíc nás podržela skvělá gólmanka Budajová,“ chválil Štoudek.

Karvinské hráčky mají z deseti zápasů šest výher a 17 bodů. „Zatím jsme spokojeni. Hrát soutěž neustále na nejvyšší úrovni je totiž těžké,“ upozorňuje kouč Karviné. „Stavíme na týmové práci. Máme tady mladé hráčky, každý od nich hned očekává nějaký výkon,“ odkazuje Štoudek na tituly z let 2013 a 2014. Porve se letos Karviná s Příbramí o další? „Finále chceme, možná rozhodne už náš příští zápas s Kladnem,“ uvědomuje i Štoudek, který zároveň patří i k reprezentačním trenérům.