Loni totiž nestačily na suveréna posledních let Slavii. Oba finálové zápasy byly těsné, oba je však po nájezdech vyhrál soupeř.

Ten letos změnil název na Příbram, kde hrává domácí zápasy, a právě proti ní si karvinské hokejistky zase zahrají o zlato. „Nemůžeme se ničím překvapit. Hráčky se dobře znají, ale určitě jim budeme důstojným soupeřem,“ věří kouč Karviné Josef Štoudek.

Hráčky Karviné mají za sebou poslední zápasy dlouhodobé části. Nejprve vyrazily v lednu ke třem zápasům do Litvínova. První duel sice prohrály po nájezdech, poté ale dvakrát vyhrály, uspěly také v Kladně a stejného soupeře na začátku března porazily i doma (4:2). „Byl to důležitý a těžký zápas,“ uznal Štoudek.

K potvrzení druhé příčky, která znamená postup do finále, pak hráčkám stačil už jen bod. „Věřili jsme, že Příbram doma aspoň jednou porazíme. Povedlo se, ale bylo to náročné,“ přiznal Štoudek. Příbram si z Karviné odvezla dvě výhry a jednu porážku.

Hokejistky zabojují po roce o zlato.Zdroj: Dalibor Sosna

Všechny tři zápasy posloužily Karviné jako generálka na boje o zlato. Jedinou výhru urvaly domácí hokejistky 2:1 po samostatných nájezdech. „První krok jsme splnili - jsme ve finále. V tom sice nebudeme favoritem, ale můžeme něco dokázat. Budeme bojovat,“ slibuje karvinský kouč.

Zápasy obou týmů jsou vždy velmi vyrovnané a ve finále to zřejmě nebude jiné. „Bude to o jednom nebo o dvou gólech. Rozhodne momentální forma v daný den, bude to o detailech,“ má jasno Štoudek.

Větší tlak bude určitě na Příbrami. „Oni obhajují zlato. Ale my ho chceme taky,“ hlásí trenér Karviné. Finálová série se hraje na dva vítězné zápasy. První utkání je na programu 16. března na půdě soupeře, domácí odveta se odehraje v pátek 22. března v Karviné. Případný třetí zápas by se hrál 24. března v Příbrami.