Skupina o udržení měla na programu druhé kolo a tabulka se ještě více zamotala. Karviná vkládala do utkání v Hradci velké naděje, ale po porážce 3:4 začíná být její situace alarmující.

S týmem odjel i Vladimír Luka, ale ostatní hráči na něj možná až příliš spoléhali. „Potkalo nás něco podobného jako v prvním utkání na Kovu, kde hrál David Pastrňák. Tentokrát jel s námi Louka a zase všichni spoléhali na něho. Je ale naivní si myslet, že jediný hráč nás spasí. Hokejbal je kolektivní sport a makat musíme všichni. Nemůžeme si myslet, že dá Louka pět branek a budeme vysmátí," měl hrající trenér Karviné Lumír Rosůlek zásadní výhrady k výkonu mužstva.

„Jednoduše jsme nemakali na sto procent. Hradec dřel, chtěl a dával do toho víc, a proto zaslouženě vyhrál. My byli nedisciplinovaní a netaktičtí. Neplnili jsme to, co jsme si řekli v kabině. Jinak bychom nedostali tři naprosto shodné góly od lajny Bacovského a Nováka, na které jsme před zápasem upozorňovali a na které jsme se také zaměřili, protože nikdo jiný Hradci ani góly nedává," zlobil se Rosůlek.

Stalo se už špatnou tradicí, že Karvinští inkasují v závěru třetin. Tentokrát dostali gól na 4:2 v poslední minutě druhé periody krátce poté, co sami snížili na 3:2 zásluhou Kubici. „Lukáš zaslouží asi jako jediný absolutorium, dal dva góly a hlavně ten první, kdy si povodil obránce, poslal ho na párek a vyškolil gólmana, stál za to," zasmál se Rosůlek při vzpomínce na Kubicovu trefu.

Jinak ale Karvinským do smíchu moc nebylo. „Opravdu je to špatné. Počítali jsme s tím, že tady nepohrajeme, ale stalo se a už jsme od Hradce jen na jediný bod. V závěru jsme je sice tlačili, zkoušeli i přesilovku, ale málo platné. Musíme se zkrátka vzpamatovat, protože nikdo nám tady nedá nic zadarmo. Teď hrajeme se všemi soupeři doma a už není žádná možnost nápravy. Prostě potřebujeme uhrát devět bodů. Doufám, že si každý z hráčů uvědomí, o co se hraje," burcuje své svěřence před klíčovou částí sezony Lumír Rosůlek.

HBC Hradec Králové – HbK Karviná 4:3 (1:1, 3:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 14. Šimek (Bacovský), 16. Bacovský (Hrabica), 24. Novák (Hrabica, Bacovský), 30. Hajník (Rail, Ježek) – 13. L. Kubica (Pietrasz), 28. Luka (Pořízek), 42. L. Kubica (Pilch). Rozhodčí: Diblík a Laczko. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:0. Diváci: 46.

Karviná: Smolka – Růžička, A. Pilch, Zaremba, Heczko, M. Vašek, Deutsch – J. Rosůlek, Luka, Pacas – L. Rosůlek, Pala, Pořízek – Farský, Pietrasz, L. Kubica. Trenér: Lumír Rosůlek.