Nicméně prodloužili vítěznou šňůru na šest zápasů v řadě, čímž se srovnali s dosud vedoucím Hradcem Králové B. První půlku soutěže uzavřou v neděli na hřišti Přelouče.

„Po tom úvodu do soutěže, kdy jsme škobrtli právě s béčkem Hradce, se tým dal dokupy a předvádí solidní výkony. Šňůra výher nás vynesla nahoru, ale poslední utkání s Poličkou nám ukázalo, že nic nepůjde automaticky," varoval kapitán karvinského týmu a nejzkušenější hráč Martin Kurz.

Po sestupu z extraligy to mají mladí hráči Karviné o to složitější, že se na ně chce každý vytáhnout a na hřišti odevzdává maximum. „Zase na druhou stranu – kluky to aspoň může posunout dál," uvažuje Kurz.

V posledním utkání se hosté hned z první střely dostali do vedení a začalo dobývání jejich branky. „Polička hrála zvláštním stylem, snažila se nás rozhodit zdržovací taktikou, byly tam neustálé prostoje, diskuse s rozhodčími, nemohli jsme se dostat do tempa. My jsme soupeři bohužel vlastní nekoncentrovaností umožnili jít do vedení 3:1 a stálo nás dost sil vyrovnat," přibližoval Kurz.

Domácím se to ale povedlo a nakonec dali i vítězný gól, jenže rozhodčí jej neuznali. „Gólman schoval míček pod lapačku, ale ten už byl asi deset centimetrů za čarou. Bohužel to rozhodčí dobře neviděli, tak nám gól neuznali," pokrčil rameny Kurz. A gólman soupeře se pochopitelně nepřiznal – přesně v duchu fair play…

Spravedlnost se ale ukázala. Vítězství za dva body nakonec trefil v samostatných stříleních Martin Řehůřek. Lekce to nicméně byla poučná. „Kluci si doufám uvědomili, že ani v první lize nepůjde nic samo," dodal Kurz.

HbK Karviná – Kometa Polička 4:3 sn (1:1, 1:2, 1:0 – 1:0)

Branky a nahrávky: 14. Luka (Pilch, L. Rosůlek), 26. J. Rosůlek (Folwarczny, Kurz), 35. Diviš (Luka, Pilch), rozhodující sam. nájezd Řehůřek – 2. Grubhoffer (V. Tobiáš), 21. Hejtmánek (J. Tobiáš), 24. Vávrů (V. Tobiáš).

Karviná: Klepač – Dittmann, Folwarczny, Pilch, Růžička, M. Vašek, Zaremba – Diviš, Farský, Kozma, L. Kubica, Kurz, Luka, Pala, Pietrasz, Regec, J. Rosůlek, L. Rosůlek, Řehůřek.