Šikovná dvacetiletá hráčka elitního ženského týmu v republice Katka Kaplanová se díky působení v Karviné dostala i do seniorské reprezentace. Teď sní o zahraničním angažmá.

Hokejistky SK Karviná odehrály o víkendu v lize další dvě bitvy s pražskou Slavií, obě se rozhodovaly až na samostatné nájezdy, ale Karviňanky si tak znovu ověřily, že se Slavií mohou hrát rovnocenné partie. „Je fajn, že nás už Slavia neporáží jako před časem. S holkama jsme si ověřily, že to proti nim jde a na vzájemné zápasy se těšíme," přitaká Kaplanová.

To, že Karviná svádí s nejlepším českým týmem vyrovnané zápasy, je i podle útočnice SK zásluhou konfrontace ženského družstva v lize mladšího dorostu. „Od začátku sezony hrajeme s klukama, to nám hodně dává. Je to rychlejší a silovější než proti holkám, snadněji si přivykneme na vyšší úroveň hokeje," vysvětluje.

Slavia produkuje jiný hokej než Kladno a Litvínov, které Karviná v elitní skupině potkává, a to je podle Kaplanové dobře. „Já osobně nerada hraju proti Kladnu, ale na Slavii se těšíme všechny, protože víme, že to bude dobrý a vyrovnaný zápas. Namotivujeme se, navíc je tam teď rivalita," pochvaluje si vypjaté zápasy s Pražankami, několikanásobnými mistryněmi země.

Šikovná útočnice se k hokeji dostala doma ve Šternberku. „Hokej mě ovlivňoval už jako malou. Sbírala jsem hokejové kartičky, taťka mě pak sice chtěl dát na tenis, ale já pořád trávila hodně času s kluky, kteří hráli u nás doma hokej, a tak jsem se hokeje dál držela. Ve Šternberku není pro děvčata moc sportovních možností, takže jsem u něj zůstala až do patnácti, kdy se rozhodovalo co dál," přibližuje loňská šampionka.

Nakonec zakotvila v Karviné, protože v sousedním Havířově chodí na střední školu. „Udělala jsem dobře. V Karviné jsem se hodně posunula, ve Šternberku nakonec zrušili i zimní stadion," porovnává.

Navíc se díky tomu dostala i do reprezentace, čehož si nesmírně považuje. „Letos se mistrovství první divize koná u nás doma, v Přerově a určitě by se tam chtěl každý ukázat," myslí si česká hráčka. Nominaci ještě nemá jistou nikdo. „V lednu a únoru jsou naplánovány přípravy proti Japonkám a Slovenkám, pak se uvidí," dodává.

A jaké má s hokejem vlastně plány? „Můj nejbližší cíl je mimohokejový, prvořadá je maturita," vysvětluje. Pak nejspíš vysoká škola. „Chtěla bych někam do zahraničí, do Švýcarska nebo Ruska, aby se to dalo skloubit s hokejem. Kdyby to nevyšlo, tak na výšku někde doma. A na klubové scéně se s holkama pokusíme obhájit titul, to je jasné," culí se sympatická hokejistka.

Celý článek v tištěném vydání Karvinského a havířovského deníku.