Víc než rok trvající spor je tak u konce. Havířov, Přerov i Vsetín podepsaly se svazovými představiteli dohodu o smírném vyřešení sporu a považují soudní proces za ukončený.

„Kvůli koronavirové krizi nás čeká mimořádně náročné období a musíme soustředit všechny síly na to, abychom jej zvládli. Musíme zabezpečit chod klubů, stadionů, připravit se na tréninky i zápasy, rozjet jednotlivé soutěže ve všech věkových kategoriích, jednat se sponzory a partnery. Prioritou je obnovit sportovní činnost, a proto smírně ukončujeme i tento právní spor,“ uvedli shodně prezident Havířova Jaroslav Mrowiec, předseda představenstva Přerova Přemysl Dvorský a člen správní rady Vsetína Daniel Tobola ve společném prohlášení.

Celý spor se táhl od února 2019, kdy svaz rozhodl o tom, že od následující sezony bude hrát nejvyšší soutěž sedmnáct klubů se statusem Akademie Českého hokeje plus Olomouc (díky extraligovému A-týmu) a akademie rakouského Salcburku.

Ilustrační foto.
Tragický požár v rodinném domě v Karviné má jednu oběť

Administrativně vyřazené kluby Havířova, Přerova a Vsetína se proti tomu ohradily a celá záležitost nakonec skončila u soudu, přičemž svaz dostal zákaz rozjet nejvyšší soutěž do doby, než se situace vyřeší. Český hokej tak připravil klubům z nejvyšší soutěže náhradní program v podobě turnaje O Pohár DHL. Hokejovou sezonu však přerušila pandemie koronaviru.

Havířov nakonec postup do nejvyšší soutěže stejně vybojoval, neboť v nedohrané extralize juniorů (druhé nejvyšší soutěži) získal v základní části nejvíce bodů z týmů, které zůstaly ve hře v okamžiku ukončení sezony vinou koronaviru.

„Všechny strany se shodly, že v době koronavirové krize, která tvrdě dopadla a dále dopadá na celé sportovní odvětví včetně ledního hokeje, je nutné uzavřít právní spory a soustředit se na zvládnutí situace a další rozvoj hokeje a hokejových talentů u nás, za což jsme rádi,“ prohlásil prezident ČSLH Tomáš Král.

Hraniční přechod mezi Českým Těšínem a polským Těšínem.
Změna! Při cestě z polského Slezska budou nutné testy na covid-19
Útočník David Pastrňák 11. června 2020 v Praze vyhrál počtvrté v řadě anketu Zlatá hokejka pro nejlepšího českého hokejistu sezony
Zlaté hokejce dál vládne Pastrňák. Vyhrál počtvrté za sebou