První třetina byla vyrovnaná na obou stranách a otevřít utkání gólem se povedlo až minutu před koncem domácímu Kolaříkovi, který po faulu na Radima Haase využil přesilovku pět na tři. „Já si myslím, že jsme toto utkání prohráli právě v této přesilovce, když rozhodčí zahlásil pětiminutový trest pro Vrábela a my jsme inkasovali branku. Haas sice skončil se zlomenou rukou, ale z mého pohledu to faul nebyl a domácí po tomto gólu získali navrch," připomíná důležitý moment zápasu trenér Opavy Karel Suchánek.

Druhá část utkání nepřinesla žádné významné šance a o všem se rozhodovalo až ve třetí třetině. Hosté se dostali opět do oslabení pět na tři, které znovu využil svým druhým gólem Kolařík a za necelou minutu tentýž hráč skóroval do opavské brány po třetí. Opavanům se do konce utkání povedlo pouze snížit, zásluhou Kukolovy tvrdé rány od modré. „I když jsme většinu zápasu prohrávali, bojovali jsme až do samého konce, jenom nám chyběl větší důraz na domácího gólmana," hodnotí zápas kouč Opavy.
Z počátku vyrovnané utkání dopadlo lépe pro domácí, kteří si tentokrát pohlídali začátek, nepustili soupeře do vedení a hráli velmi zodpovědně zezadu.

„Odehráli jsme výborný hokej, do kterého šli všichni naplno. Nasazení bylo enormní a i diváci si přišli na své. Jenom škoda, že jsme nedali více branek v prvních dvou třetinách. Naštěstí nás dneska zachránil Jan Kolařík, který měl svůj střelecký den a vstřelil soupeři hattrick, takže klobouk dolů. Akorát mě mrzí těžké zranění Radima Haase, který má dvojitou zlomeninu předloktí," říká po utkání trenér Havířova Tomáš Potěšil.

Na rozdíl od předešlých utkání se tentokrát Opavané museli obejít bez přesilovkových gólů, a to se jim stalo osudným. Havířov tak může sérii v pátek ukončit a zajistit si postup mezi nejlepší čtyřku, kde už je jak Přerov, tak Karviná s Porubou.

„Doufám, že v Opavě přistoupí tým k zápasu se stejným nasazením a se stejnou energií jako dneska a utkání vyhrajeme," dodává k pátečnímu souboji Potěšil.

Hlasy trenérů

Tomáš Potěšil (Havířov): „Odehráli jsme výborný hokej, do kterého šli všichni naplno. Nasazení bylo enormní a i diváci si přišli na své. Jenom škoda, že jsme nedali více branek v prvních dvou třetinách. Naštěstí nás dneska zachránil Jan Kolařík, který měl svůj střelecký den a vstřelil soupeři hattrick, takže klobouk dolů. Kluci si zaslouží poklonu za neskutečnou dřinu, akorát mě mrzí těžké zranění Radima Haase, který má dvojitou zlomeninu předloktí."

Karel Suchánek (Opava): „Já si myslím, že jsme toto utkání prohráli v první přesilovce pět na tři, když rozhodčí zahlásil pětiminutový trest pro Vrábela a my jsme inkasovali branku. Haas sice skončil se zlomenou rukou, ale z mého pohledu to faul nebyl. Domácí po tomto gólu získali navrch. Další důležitý moment utkání byla naše přesilovka pět na tři, ve které se nám nepodařilo překonat brankáře Danečka. Ale i když jsme většinu zápasu prohrávali, tak jsme bojovali až do samého konce, jenom nám chyběl větší důraz na domácího gólmana."

AZ Havířov - Slezan Opava 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 19. Kolařík (Hegegy), 50. Kolařík (Hegegy, Krisl), 51 Kolařík - 58. Kukol (Kocián). Rozhodčí: Mrkva - Barteček, Moravec. Vyloučení: 8:8. Využití: 3:0. Diváci: 1680. Stav série: 2:1.

Další utkání je na programu v pátek od 18 hodin v Opavě.