Vítězem základní části se stal Krnov, druhá skončila Studénka, loňský vítěz soutěže. Okresní mančafty skončily až za nimi, seřadily se postupně za sebou, třetí Český Těšín, čtvrtá Karviná a pátý Bohumín. Znamená to, že posledně dva jmenovaní na sebe narazí už ve čtvrtfinále play off. „Mezi týmy je rivalita, bude to vyhecované a kluci do toho určitě půjdou naplno,“ říká trenér Karviné Petr Bolek. „Ale nemyslím si, že to bude nějak vyhrocené. Bude to o aktuální formě a načasování, jak to komu sedne. Hodně napoví už první zápas,“ míní bohumínský hrající kouč Marek Ivan.

Těšín myslí na finále

Nejlepší výchozí pozici ze tří klubů našeho regionu má Český Těšín, který narazí na béčko Frýdku-Místku. „Se základní částí jsme určitě spokojeni. Možná to mohlo být ještě malinko lepší, ale okolo Vánoc jsme měli velkou marodku,“ uvedl trenér Jaroslav Bariš. Třetí místo však v klubu berou jako úspěch. „Je to naše třetí sezona a my jsme proháněli elitní kluby, které tam jsou už výrazně delší dobu,“ dodal.

V Českém Těšíně se sešel zkušený kádr v čele s Piechou, Hoďou či Voznicou. „Zkušení hráči týmu hodně pomohli. A taky nás neskutečně drží brankáři, bez nichž bychom to tak vysoko nedotáhli,“ uvědomuje si Bariš.

Loni došli českotěšínští borci do semifinále, kde v rozhodujícím utkání prohráli na nájezdy s pozdějším vítězem přeboru ze Studénky. „Letos chceme zase dojít co nejdál. Doufám, že až do finále a tam našeho soupeře potrápíme. Kluci si to zaslouží,“ věří Bariš. A co případný postup do druhé ligy? „Buďme nohama na zemi. Nikde nejsme a uvidíme, co bude dál,“ doplnil.

Jaké týmy se sejdou?

Na nejvyšší mety pomýšlí také Karviná s Bohumínem. Trenéři obou týmů si uvědomují, že vše bude záležet na tom, v jakém složení se jejich kádry sejdou. Velkou roli hrají i pracovní povinnosti. „Kdybychom byli v plné síle, tak budeme hodně silní a můžeme útočit vysoko,“ hlásí trenér Karviné Bolek.

To bohumínský Ivan s pátým místem po základní části není příliš spokojený. „Měli jsme na to, abychom skončili v první čtyřce. Letos nám však kvůli pracovním důvodům skončilo pět klíčových hráčů. Ale nevymlouváme se, takový je hokej,“ říká smířeně.

Ivan si uvědomuje, že Bohumín čeká proti Karviné náročná série. „Mají silný tým. Ale začíná nová soutěž a jede se od nuly. Je to o momentální formě, nasazení a srdíčku,“ uvědomuje si.

První čtvrtfinálový zápas se hraje v sobotu v Karviné. Český Těšín do play off vstupuje až v neděli. Odvety se na ledech soupeřů odehrají ve středu a případné třetí zápasy v sobotu 2. března.