Ne, že by na něj tentokrát neměli. „I trenér Techniky Kaňkovský po zápase uznal, že je výrazně podržel gólman Jekel. Měli jsme na to tady bodovat," zalitoval jeden z karvinských trenérů Josef Štoudek.

Po dvou třetinách to podle něj mělo být minimálně 1:1. „Dostali jsme gól v oslabení, ale šance jsme měli, a to dost velké. Čtyři góly jsme měli vstřelit, bylo tam i přečíslení dva na brankáře. Velká škoda, že jsme nešli sami do vedení, to by se pak hrálo jinak," poznamenal Štoudek.

V poslední třetině Karviná dvakrát inkasovala a prohrála, ale to už nic neřešilo. „Prohráli jsme si to v předchozím průběhu. Kdybychom vedli, byla šance bodovat. Ale zahazujeme tutovky a bez góla to prostě nepůjde," pokrčil rameny Štoudek.

Karvinští se v utkání museli obejít bez dvou beků Fišery a Puškára, kteří už v týmu skončili, a tak jejich místa v obraně zaujali útočníci Křibík s Opravilem, který si už pomalu na svou novou roli defenzivního hráče zvyká…

Karviná už může vzít zbývající program základní části jako přípravu na play-out, protože je jisté, že z poslední čtyřky se nevyhrabe. Teď jde jen o to, jestli opustí poslední příčku. „Přáli bychom si to, ale v zásadě je to jedno. Hraje se série na tři vítězství a ta má jiné zákonitosti. Navíc si myslím, že venku se nám hraje lépe než doma, kde nám lidi často nadávají. Venku působíme uvolněněji, což byl i případ posledního zápasu. Oproti Vsetínu jsme předvedli podstatně lepší výkon," srovnával Štoudek a na dotaz, koho by si pro boje v play-out přál, odpověděl: „Myslím, že si to nakonec rozdáme s Valašským Meziříčím, ale kdo tam spadne kromě nás dvou, to je těžké odhadnout. Už se tam asi udrží Břeclav a podle mě i Kopřivnice, se kterou by nám boj v prvním kole play-out nevadil. Rádi bychom soupeři odvedli debakl z jeho ledu."

Technika Brno – SK Karviná 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 17. Zbořil (Jurča), 42. Jurča (Brzobohatý, Benýšek), 50. Brzobohatý (Benýšek, Havíř). Rozhodčí: Honza – Polák, Rampír. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Diváci: 300.

Karviná: Pútec – Deutsch, Opravil, Javín, Dziov, Jaroch, Křibík – M. Kasperlík, O. Kasperlík, Grygar – Foltyn, Logunovs, Juhász – Vyčesaný, Pobuta, Chomič – Blahuta, Václavík. Trenéři: Spodniak a Štoudek.