Pavliš byl v derby u všech branek domácí Karviné včetně vítězné branky v prodloužení, která byla nejprve připsána Kowalczykovi. „To mě v podstatě jen trefilo. Kowal to výborně vystřelil, ale hned byl férový a rozhodčí opravil, že tu branku nedal. Mě by ani nevadilo, kdyby byla připsána jemu, hlavně, že se vyhrálo," usmíval se po vydařeném zápase v útrobách karvinského zimáku Libor Pavliš.

Jak moc těší výhra v derby?
Jsou to příjemné pocity. Poslední dva zápasy se nám moc nepovedly, chtěli jsme náš výkon zlepšit dobrým bruslením a to se povedlo. Dva body jsme získali zaslouženě.

Evidentně jste se na soupeře dokázali správně nabudit…
V předchozích utkáních nebyl ten přístup optimální. Všichni jsme to cítili. Museli jsme především zodpovědněji bruslit. Ale vyříkali jsme si to a dneska do toho zase šlápli.

Byl to zatím váš nejvydařenější osobní zápas?
Asi byl, ale doufám, že ty vydařenější zápasy ještě přijdou (úsměv). Hlavně, že se vyhrálo. Snad budeme body získávat i dál.

Pořád s vámi sestavě? Před začátkem sezony se vědělo, že výpomoc Karviné bude jen na první čtvrtinu soutěže, pokud se rozhodnete pro jiné angažmá. Jak to s vámi v tuto chvíli vypadá?
Ta jednání zatím probíhají, ale momentálně je to tak, že zůstávám ještě na nejbližší dva týdny. Začátek listopadu to rozsekne.

A upřednostňujete zahraničí?
Ano, nabídky jsou z ciziny. Upřednostňuji už jen tyto.

Derby zápasů jste jistě v kariéře zažil hodně. Jak na vás zapůsobilo to dnešní?
Bylo mi řečeno, že na Havířov přijde hodně lidí, bývají to obvykle vyhecované zápasy s dobrým hokejem. Jsme rádi, že nám to dnes vyšlo. Pozoroval jsem na ledě, že je to prestižnější, že nikdo nechce prohrát. Havířovští fanoušci dobře fandili, naši taky, líbilo se mi to.

Celý rozhovor v pondělím vydání Deníku