V hokejovém přeboru MS kraje se objevil nový klub – HC Falcons Sokol Karviná, jehož hráči a členové chtějí navázat na hokejovou tradici, která se ve městě píše od poloviny 60. let minulého století. Tým je poskládaný částečně z karvinských hráčů týmu HC Býci Karviná (přetransformovaný SK Karviná), z větší části pak z hostujících hráčů z Havířova, Třince, Poruby či Vítkovic.

V dresu HC Falcons Sokol nastoupí například Marek Holý, Václav Chomič nebo hráči Havířova, kteří už za Karvinou v minulosti hrávali.

„V přípravě máme aktuálně 30 hráčů, z toho jsou tři brankáři. Tým je mladý, věkový průměr je 22 let. Sedmnáct hráčů je na hostování, třináct je karvinských, ovšem ti budou moci kvůli zatím nedokončenému hostování z SK Karviná nastoupit až ke čtvrtému utkání,“ vysvětluje manažer HC Falcons Sokol Karviná Juraj Chomič.

Havířovské slavnosti den první - 4. září 2021 večer.
Kauza Havířovských slavností: Kontroly bezinfekčnosti? Podle návštěvníků žádné

Přestože tradiční karvinský klub SK Karviná je do přeboru rovněž přihlášený, podle informací z Českého svazu ledního hokeje hráči klub SK Karviná v sezoně 2021/2022 nenastoupí, a to s ohledem na situaci v klubu. Po jeho vyřazení se soutěže bude možné vyřešit přestupy hráčů bez souhlasu klubu (SK Karviná).

„Stojíme o důvěru karvinské hokejové veřejnosti“

HC Falcons Sokol Karviná vznikl letos v květnu a slovo Sokol nemá v názvu náhodou. Klub je čtvrtou divizí TJ Sokol Karviná a patří pod něj dva týmy - muži a ženy.

Logo hokejového klubu HC Falcons Sokol Karviná.Logo hokejového klubu HC Falcons Sokol Karviná.Zdroj: Deník/Tomáš JanuszekJak říká manažer Juraj Chomič, hokejový klub šel pod křídla Sokola Karviná vědomě. „Chceme ukázat, že jsme seriózní klub, že stojíme o důvěru karvinské hokejové veřejnosti i města a že chceme stavět na tom zdravém, co ve zdejším hokeji bylo v minulosti. Hledali jsme prostě důvěryhodného partnera,“ vysvětluje Chomič a dodává, že všichni hráči Falcons mají obrovskou chuť Karvinou reprezentovat a ukázat, že na to mají.

Momentálně klubu funguje financováním z vlastních zajištěných zdrojů. Vyhlásil také sbírku, do které může přispět kdokoli. Informace jsou na FB profilu klubu. Chomič ale nevylučuje, že se v budoucnu budou ucházet o dotace. „Mimo jiné proto, že nejen v hokeji platí, že úspěšní bývají ti, kdo mají podporu města. Je to běžné v Porubě, Vítkovicích i jiných sportovních odvětvích nejen v Ostravě,“ říká.

Třicetiletou historii divadelního festivalu Bez hranic připomínají dvě výdtavy v kavárně Avion a Tramvaj v polském Těšíně.
Historii již divadelního festivalu Bez hranic připomínají dvě výstavy

Poté, co město oznámilo, že už nadále nebude finančně podporovat klub SK Karviná, převzal místní hokejovou mládež pod svá křídla jiný nově vzniklý oddíl – HK Karviná 2020. Jak potvrdil jeho předseda Martin Kytka, ten ale není přihlášený do soutěží. Hrát bude jen nejmladší věková kategorie - první a druhá třída. Lidé z vedení obou klubů – HC Falcons Sokol Karviná i HK Karviná 2020 - už se sešli a jsou prý připraveni spolupracovat.

Karvinští hokejoví sokoli sehrají první domácí utkání v soutěž 25. září, kdy hostí Orlovou. Právě na jejím ledě sehrají už ve čtvrtek 9. září v 18 hodin další z přípravných zápasů. Ten první prohráli minulý pátek v Porubě 0:7.