Na karvinském stadionu, kde hrával do svých 14 let, než se vydal na střední školu a za hokejem do Olomouce, se o víkendu postavil na led po téměř 30 letech. Tím se zároveň definitivně rozloučil se svou hráčskou kariérou.

„Opravdu je to dnes naposledy,“ říkal půl hodiny před zápasem. „Na konci března mě čeká už šestá operace kolene, takže je opravdu nejvyšší čas pověsit brusle na hřebík,“ líčil karvinský odchovanec, který svá nejlepší hokejová léta strávil v Plzni. Několik sezon hrál také v Třinci a Olomouci, kde v roce 2014 hráčskou kariéru oficiálně ukončil.

Hokejista, který trénuje házenkáře

S rodinou se Mario Cartelli usadil v Olomouci, kde chvíli dělal hokejového manažera a dnes se vedle zaměstnání v realitách věnuje házené. „Mám trenérskou licenci C a trénuju ve Velké Bystřici, teď dokonce i mého syna Mattea. Házená mě opravdu chytla a snažím se klukům předávat zkušenosti,“ říká Mario. Sám házenou ještě v Karviné hrával. Ovšem, když si musel ze sportů vybrat, volil hokej.

„I když jsem z Karviné odcházel ve 14 letech, hodně jsem toho zažil a rád vzpomínám na spoluhráče i trenéry,“ dodává Mario.

V Karviné se setkal i s Milanem Pastrňákem, otcem Davida, jenž v současnosti září v týmu Boston Bruins. „Na Milana si pamatuju, potkal jsem se s ním. Takže když někde zazní jméno Pastrňák, vybaví se mi Davidův táta Milan,“ přiznává Mario Cartelli. Milan Pastrňák hrával v Karviné na začátku 80. let. V roce 2013 podlehl rakovině.