„To je jen nastřelené, typická hokejová záležitost. Bude to v pořádku," odbyl velkoryse své zranění a jal se hodnotit vedení AZetu v sérii 2:0.

Martine, lišilo se nějak sobotní utkání oproti tomu pátečnímu?
O moc asi ne, oni hráli to, co včera, snažili se nás napadat, chtěli s námi hrát hokej. Dneska byla ta první třetina všelijaká, měli jsme štěstí, že se nám brzy povedlo otočit ten nepříznivý stav 0:1 na 2:1. Vydržet to déle, bylo by to mnohem složitější. Není lehké doma takhle brzy prohrávat, ale nesložili jsme se a dva rychlé góly nás dostaly zase na koně.

Oba jste dali v přesilovkách, které vám vyšly i v pátek. Tady lze hledat určitou spojitost?
Přesilovky nám zatím lepí, musím to rychle zaklepat, protože na to se v play-off hraje. Taky perfektně bráníme oslabení, a to zatím dělá ten rozdíl v celé sérii. Při hře pět na pět je to vyrovnané, možná máme víc ze hry, ale i oni mají šance. Zato ve hře pět na čtyři jsme mnohem efektivnější my.

Splnili jste doma „povinnost", bude se vám teď hrát lépe?
Doufám. Bylo by těžké tam jet za nerozhodného stavu 1:1 či hůř. Vedení 2:0 je to nejlepší, co jsme si mohli uhrát. Teď máme dva dny na to, abychom si trochu odpočinuli a snad nás forma neopustí ani v Litoměřicích. Tam budeme muset hrát ještě lépe do obrany.

V Havířově jste druhým rokem. Splnilo vaše angažmá zde očekávání?
Musím upřímně doznat, že jsem tady šel spíš bez očekávání (úsměv), klidně řeknu s malou dušičkou, protože jsem přicházel ze Slovenska a vůbec nevěděl, jak to bude vypadat. Samozřejmě jsem měl nějakou představu, věděl jsem, že první liga v Česku má kvalitu, ale poznal jsem, že je to nesmírně vyrovnaná a silná soutěž, kterou jsem sám nečekal. Myslím, že na Slovensku by se mohli lidi, kteří do toho dělají, od místních učit. Třeba tady v Havířově se to dělá na špičkové úrovni, nedávno se dokázal vyprodat zimák na Slavii, domácí návštěvy jsou nádherné, takové nejsou na Slovensku ani v extralize, všechno funguje, jak má. A naši fanoušci? Ti jsou jasná jednička v soutěži. Takže podtrženo sečteno – předčilo to veškerá má očekávání.

S herní stránkou budete nejspíš také spokojen. Loni spíš druhá formace, letos už první…
Jsem rád, že mi trenéři dávají důvěru. Vím, že letos před Vánocemi to z mé strany bylo všelijaké, ale trenér mě podržel, a teď se mu to snažím splácet.

Celý rozhovor v pondělním vydání Karvinského a havířovského Deníku.