Potočný v Orlové dříve hrával a místnímu klubu hodně pomohl. Poté byl na začátku nové éry havířovského hokeje, kde několik let zastával funkci hrajícího generálního manažera. Naposledy se v akci objevil v sezoně 2012/13, teď se však vrací. V pětačtyřiceti letech!

Potočného k návratu zlákala myšlenka zahrát si s osmnáctiletým synem, kterého Orlová získala na střídavé starty z Vítkovic. „Vždy mě lákalo zahrát si se synem normální zápas,“ přiznal Potočný.

Právě syn Matěj s myšlenkou společného startu přišel. Potočný senior po krátkém zvažování pro a proti nabídku přijal. „Řekl jsem si, proč ne, půjdeme tomu naproti,“ říká. Společnou premiéru si odbudou už v sobotním zápase proti Havlíčkovu Brodu. „Co jsme se bavili s trenérem, tak nás dá do jedné lajny. Pak se uvidí, já jsem hlavně rád, že budeme v jednom týmu,“ těší se útočník, jenž hrával také v Dánsku, Norsku či Polsku.

Zkušený forvard se na návrat připravuje už tři týdny. I po konci kariéry se udržoval v kondici, přesto přiznal, že ho první tréninky bolely. „Pokud to zdraví dovolí, tak chci dohrát celou sezonu,“ doufá Potočný. A co bude dál? „Co bude za rok, to bych neplánoval. Teď chci odehrát zbytek sezony a pak se uvidí,“ přemýšlí o budoucnosti rodák z Havířova, který si návrat na led užívá.

Orlové do konce sezony chybí odehrát pět zápasů. Náskok nad posledním Pelhřimovem, který zřejmě půjde do baráže, Orli mají po dvou vítězstvích z posledních tří zápasů osmibodový. „Orlová do druhé ligy dlouhodobě patří. A příští rok tým půjde nahoru, bude na to celkově více připravený a přijdou i lepší výsledky,“ věří Potočný.