„Jen nesmíme ten dobrý start zakřiknout. Ostatně, dneska na Slavii hrajeme poprvé v sezoně venku, a tak jsme sami zvědavi, co to přinese," usmívá se dlouholetá opora AZetu Michal Sztefek.

Ten začal novou sezonu výborně. Litoměřicím 
a Kladnu dal dohromady tři góly, v obou zápasech si připsal zároveň i vítězné trefy.

Michale, pamatujete tak vydařený vstup do soutěže, ať už z osobního, či týmového pohledu?
No, loni jsem začal podobně, také jsem dal dva góly 
a pak se zadrhl, takže věřím, že letos na ten zásek budu čekat podstatně déle (smích). Nicméně velký dík náleží spoluhráčům, kteří mi ty branky připravili. Mně tam spadlo prakticky vše, na co jsem sáhl. A co se týče týmového pohledu, v první lize je to bezesporu náš nejlepší start. V předchozích případech jsme totiž první zápas pokaždé prohráli.

V pátek jste zdolali Kladno 
s obrovskými jmény na soupisce. Jak moc těší skalp týmu, který má ve svých řadách Tona, Burgera, Tenkráta?
Těší hodně. I když já to možná i předpokládal. Tedy ne, že jsem vyloženě věděl, že vyhrajeme. Jen jsem si říkal, že tihle borci ve čtyřiceti letech už asi moc bruslit nebudou. Vždyť já to ve třiceti letech na sobě pozoruju sám (smích). Bruslit se už moc nechce. Ale vážně, ono se to tak trochu potvrdilo. Sám jsem na Kladno 
v dalším průběhu soutěže zvědav. V první lize se totiž hraje hodně živý a bruslařsky náročný hokej.

Vám se ale už loni na Kladno poměrně dařilo. Věřili jste si na něj o to víc?
Nám to proti Kladnu šlo hlavně doma. U nich na tom užším kluzišti je to mnohem horší, zvlášť třeba u přesilovek. Právě na ně jsme si chtěli dát pozor i v pátek, ale to nám nevyšlo. Nabídli jsme jich Kladnu hodně. Ještě, že nám zachytal Marek Laco. Proti Slavii se toho musíme vyvarovat. Tak silným týmům nemůžeme nabízet spoustu přesil.

Jak jste vnímal fakt, že se hrálo už v pátek místo obvyklé soboty? Měli jste třeba volný víkend?
Volný ne, ale volnější. Já sám jsem to moc nerozlišoval. Výhoda byla, že se hrálo doma a nemuseli jsme se odnikud vracet. Takže sobota byla v tomto ohledu lepší, to je fakt. Člověk si trochu dáchl, nebo si dal jedno zdravotní pivíčko. Taky jsme získali delší čas na regeneraci. V neděli jsme už zase normálně trénovali.

Jak myslíte, že to bude dnes na Slavii vypadat?
Hlavně nesmíme faulovat, jak jsem už zmínil. Po těch dvou výhrách tam můžeme jet v klidu, nejsme favorité soutěže jako Slavia, Budějovice a další. Chceme navázat na výkon proti Kladnu, dobře bruslit, zodpovědně bránit střední pásmo, dodržovat taktiku trenérů. Pak můžeme uspět.

Když už jsme u těch favoritů soutěže, ve středu vás doma čeká Jihlava, další předsezonní adept na postup…
No, ten los nám zrovna nepřál, ale v tuto chvíli už nás to tolik trápit nemusí. Kdyby nám někdo před začátkem nabídl šest bodů 
z prvních čtyř zápasů, tak bychom to vzali. Můžeme být uvolněnější, máme dva pokusy na to tu bilanci ještě vylepšit.

Co říkáte na letní posílení mužstva?
Polovina lidí v kádru zůstala, což je fajn. Už v přípravě se dařilo dvojici Bednář – Kotala, mladí kluci jdou kupředu a noví perfektně zapadli do šatny. A například Danek Seman, to je výrazná pomoc i v kabině. Sám na hráčích pozoruji, jak jsou každým rokem herně silnější a vyspělejší. Když si vybavím, jak jsme vyjukaně vpadli do té naší první sezony v lize a jak se prezentujeme teď… Vidím to sám na sobě, už to hrajeme 
s větším přehledem, jsme mentálně vyspělejší.

Jaké cíle si tedy před sebe můžete klást v letošní sezoně? A může být třeba výhoda, že se od vás zase tolik nečeká? Ty mety, které jste po postupu do první ligy měli, se vám dařilo úspěšně posouvat, nejprve jste se bez potíží zachránili, zahráli si play-off, pak jste vyhráli i zápas ve čtvrtfinále.
To je fakt, tak teď si můžeme dát metu vyhrát ve čtvrtfinále dva zápasy (úsměv). Ale ne, myslím, že bychom se mohli už pokusit o postup do semifinále. Opravdu bych to nerad zakřiknul, jsou za námi teprve dvě kola, sezona se bude rozhodovat na konci základní části a pak hlavně v play-off, ale myslím, že všichni tak nějak vnitřně cítíme, že dosahovat každý rok jen na čtvrtfinále, to už nás moc nenaplňuje. Semifinále by byla výzva.