Na led favorizovaného Šumperku, který však už letos Orlová dokázala dvakrát porazit, tak hosté odjeli s dvanácti juniory v sestavě. Byl mezi nimi i jeden brankář a pět hráčů do pole z vítkovické juniorky.

„Kluci si budou muset trochu zvyknout, je to jiný sty hokeje, ale jsou hodně snaživí a šikovní,“ uvedl po zápase trenér Orlů Darek Stránský.

V brance Orlové se letos poprvé objevil osmnáctiletý vítkovický Dominik Piták, jenž však v deváté minutě lovil ze své sítě už druhý puk. Na začátku druhé třetiny sice zakončil krásnou akci hostů Ballner, který na chvíli vrátil hosty do hry, jenže Draci do přestávky udeřili ještě dvakrát a vedli 4:1.

„Kluci dneska bojovali, snažili se, jenže se ukázala velká kvalita a zkušenost soupeře,“ řekl Stránský na adresu Šumperku.

Orli se ještě jednou krátce dostali do zápasu. Ve 44. minutě se podruhé v utkání prosadil Ballner, i tentokrát ale Draci rychle odpověděli a zápas dovedli k pohodové výhře 7:2. „Dnes to byl duel mladých proti zkušeným,“ shrnul Stránský.

Orlovská série porážek se tak prodloužila na osm zápasů. Malou útěchou tak Orlům může být, že ztratil i Pelhřimov, který je v celkové tabulce o dva body zpátky. Obávaná baráž se tak Orlové prozatím netýká. Ovšem spoléhat na to, že Pelhřimov bude donekonečna prohrávat asi také nejde.

„V sobotu však do Českých Budějovic nemáme s kým jet. Uvidíme, kolik kluků z Vítkovic nám pomůže, nějak to budeme muset prokombinovat,“ uzavřel Stránský.

Draci Šumperk – HC Orlová 7:2 (2:0, 2:1, 3:1)

Branky a nahrávky: 5. Hroch (Antonov, Gewiese), 9. Plášek (Drtil), 25. Vorobjev (Plášek, Čuřík), 35. Vachutka (Pokorný), 46. Hroch (Romančík, Tolokonnikov), 50. Čuřík, 54. Antonov (Hroch, M. Haloda) – 21. Ballner (Šmíd, Sztruc), 44. Ballner. Rozhodčí: Maršálek – Vašíček, Král. Vyloučení: 2:2. Bez využití. Diváci: 758.

Orlová: Piták – Štěpánek, Šendera, Janiczek, Spálovský, Kunc, Věntus, Szturc – Ballner, Achmeťjanov, Šmíd – Kovařík, Klíma, Brodek – Potočný, Mrkva, Konečný – Tvrdík, Plánka. Trenér: Stránský.